Karamollaoğlu ‘yoldan çıkan’ dedi, Erdoğan yanıt verdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP'li isimlerin eleştirilerine yönelik olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Yaşanan bu gelişmenin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gençlik buluşmasında yaptığı açıklamayla Karamollaoğlu'na yanıt verdi.

featured

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayımladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP’li yetkililerin ‘Necmettin Erbakan’ ve ‘Milli Görüş’ çıkışlarına değinen Karamollaoğlu, “Yoldan çıkan, yola dair cümle kuramaz!” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, “Bugün Hocamızın siyasi mirasına çökmüş olan zat” sözleriyle Karamollaoğlu’na yanıt verdi.

Karamollaoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Zamanında gardıroplarının tozlu raflarına attıkları “Milli Görüş gömleği” yine akıllarına düştü! Ama nafile! O gömlek artık size olmaz, üzerinizde durmaz, taşıyamazsınız; size ağır gelir! “Eski Milli Görüşçü” olmak başka, ömrü boyunca Milli Görüşçü kalabilmek başkadır!

‘SAADET PARTİSİ’NE AYAR VERMEK…’

Bu noktada Saadet Partisi’ne ayar vermek, kimsenin hakkı ve haddi değildir! Herkes işine baksın! Yoldan çıkan, yola dair cümle kuramaz! Yoldan çıkan, her şart altında yola devam edenlere dışardan akıl veremez! Biz bu yolda kararlılıkla yürümeye devam ediyoruz ve edeceğiz!

Temel Karamollaoğlu ve arkadaşlarına, Saadet Partisi’nin teşkilat mensuplarına, Milli Görüş hatırlatması yapmak kim, siz kim? Erbakan Hocamızın hedeflerindeki mana nerede, nitelik nerede; sizin her şeyi binadan, betondan, nicelikten ibaret sanan anlayışınız nerede?”

‘HOCAMIZIN MİRASINA ÇÖKMÜŞ OLAN BU ZAT…’

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Aydın’da yaptığı gençlik buluşmasında, “Temel Bey’in masada yer almasını anlamakta zorlanıyoruz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

Bugün Hocamızın siyasi mirasına çökmüş olan zatın altılı masada kimlerle beraber olduğunu görüyorsunuz. Aslında o daha henüz siyasetin içinde yokken, ben, Milli Selamet, Refah Partisi oralardan alalım, oraların gençlik kollarında aktif çalışan birisiydim. Temel Bey falan o zaman siyasetin içinde yoktu. Biz, Temel Bey’in maalesef burada, bu masanın etrafında yer almasını anlamakta zorlanıyoruz. Kendi bileceği iştir.

 

Karamollaoğlu ‘yoldan çıkan’ dedi, Erdoğan yanıt verdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Sen zaten milli gorus gomlegini cikardigini, baska gomlek giydigini coktan soylemistin. Sana gelip yalvar yakaran “hocani” da sepetleyip (ona da mustehak) gondermistin. Simdi boyle (sana da mustehak). Sana oy verene de mustahak.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!