Karamollaoğlu’ndan Abdullah Gül’ün adaylığına yeşil ışık

Altılı masanın bileşenlerinden Saadet Partisi'nin genel başkanı Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül'ün adaylığının önceki seçimde kabul gördüğünü söyledi. Karamollaoğlu, Gül'ün adaylığı için 'gündeme gelebilir, garipsemem' dedi.

featured

Cumhurbaşkanlığı seçimi için ortak adayda uzlaşacaklarını deklare eden altılı masadan farklı sesler çıkmaya devam ediyor. CHP’lilerin sık sık “adayımız Kılıçdaroğlu” şeklinde açıklama yapmasına rağmen parti başkanları arasındaki buluşmalarda bir isim üzerinde durulmadığı ifade ediliyor. Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da ortak aday çıkmazsa aday olabileceğini söylemişti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 6’lı masada ‘cumhurbaşkanı adayı’ konusunda müzakere edilmediğini belirterek, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylığını ‘garipsemeyeceğini’ ifade etti. Karamollaoğlu, “Abdullah Bey’in öyle bir intiba (izlenim) doğuracak adımlar atması bence menfi değil müspettir. Abdullah Bey’in bir tecrübesi var” görüşünü savundu.

 

TV 5’te Mehmet Yılmaz’ın sorularını yanıtlayarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, cumhurbaşkanı adayı konusundaki görüşünü şu şekilde ifade etti:

“Bir cumhurbaşkanı adayı üzerinde hiç müzakere edilmedi. Geçen sefer Abdullah Bey’in (Gül) adaylığını ben teklif etmiştim kabul görmüştü ama o zamanki şartlar altında önceden cumhurbaşkanı adayı olduğunu ilan edenler başta Meral Hanım olmak üzere bir ittifak sağlanamadı. Sağlansaydı o da seçilir miydi seçilmez miydi ayrı bir konu. Bugün Abdullah Bey’in öyle bir intiba doğuracak adımlar atması bence menfi değil müspettir. Düşünülebilir, olur olmaz ama şuan için kesin bir fikir ifade etmek doğru değil. Ama Abdullah Bey’in bir tecrübesi var. Aynı zamanda buradaki tavrı da net. Geçen sefer “aday olabilirim ittifak olursa” demişti. O da gündeme gelebilir, ben bunu garipsemem.”

Karamollaoğlu’ndan Abdullah Gül’ün adaylığına yeşil ışık

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. Bu iki ingiltere mezunu arkadaşın birbirini kollaması hayra alamet değil.

  2. 4 hafta önce

    Madımak aktörlerinden ve siyasal islamcı birinden başka bir açıklama beklenmez tarihte hep kara listede anılacaktır hiç birine oy yok

  3. 4 hafta önce

    Sanırım altılı masadaki muhalefet partilerinin amacı Cumhuriyeti yıkıldığı yerden alıp, küllerini savurmak

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!