Karamollaoğlu’ndan ‘aday’ açıklaması: Kemal Bey’in ayrı bir yeri var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayı değerlendiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu bugüne kadarki ifadeleriyle böyle bir arzusu olduğunu, niyeti olduğunu ortaya koydu" dedi. Karamollaoğlu, "Masada ana muhalefet partisinin lideri olarak elbette Kemal Bey'in ayrı bir yeri var. Bunu görmemiz, bilmemiz icap eder. Ama ne olursa olsun, kararın bilahare müştereken alınması icap eder kanaatindeyim." ifadelerini kullandı.

featured

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Fox Tv’de İlker Karagöz’ün Çalar Saat programına konuk oldu. Karamollaoğlu, “‘Ben Kemal, geliyorum’ sözleri Sayıştay’a, bürokrasiye bir uyarı, usulsüzlükler içinde olmayın mesajı verirken bir yandan da adaylığın bir mesajı mı?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Sayın Kılıçdaroğlu bugüne kadarki ifadeleriyle böyle bir arzusu olduğunu, niyeti olduğunu ortaya koydu. Ama nihayet bu karar altı partinin liderlerinin bir araya gelerek verecekleri bir karar olacak. O tescil edilmeden yüzde 100 demek doğru olmaz. Ama bu, bir niyetin çok açık ve net bir ifadesidir.”

Karamollaoğlu, “Yani biz bunu ‘Cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorum’ olarak değerlendirebiliriz?” diyen Karagöz’e “Tabii, tabii öyle değerlendirebiliriz. Zaten bu meseleler ister istemez konuşulacak. Masada ana muhalefet partisinin lideri olarak elbette Kemal Bey’in ayrı bir yeri var. Bunu görmemiz, bilmemiz icap eder. Ama ne olursa olsun, kararın bilahare müştereken alınması icap eder kanaatindeyim. Hiç kimseden ‘böyle olmamalıydı’ diye bir itirazın çıkmaması icap eder diye düşünüyorum” yanıtını verdi.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Benim helalleşeceğim, haksızlık yapılanlardır. Kimse haksızlık yapıldıysa onunla oturup helalleşeceğim. “Roboski ile Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi ile Soma ile başı kapalı kızlarımıza haksızlık yapıldığı için, biz o dönemde suskun kaldığımızdan dolayı onlarla da helalleşeceğiz. Liste uzun. Bizim arsız ve hırsıza muamelemiz açıktır; vuracağız neşteri, alacağız devlet malını geri. Seçimin ertesi gününde onların telefonları acı acı çalacak, açtıkları telefonların ucunda bir ses duyacaklar, ‘Ben Kemal, geliyorum.'” demişti.

Karamollaoğlu’ndan ‘aday’ açıklaması: Kemal Bey’in ayrı bir yeri var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!