Karamollaoğlu’ndan ‘tarikatta çocuk istismarı’ açıklaması: Ön yargıyla gidiliyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızını 6 yaşında evlendirdiği ve cinsel istismara maruz bıraktığı iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada "Toplumda kargaşa meydana geliyor. Bundan dolayı ben bu konunun hukuk önünde net bir şekilde belirlenene kadar gündeme gelmemesinin doğru olacağını düşünüyorum." dedi. Karamollaoğlu, konuya ön yargıyla bakıldığını söyledi.

featured

İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşında evlendirdiği ve cinsel istismara maruz bıraktığı iddialarına ilişkin Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan açıklama geldi.

Halk TV’de açıklamalarda bulunan Temel Karamollaoğlu, “Bunu kabul etmek mümkün değil. Bunun birkaç yönü var. Sosyal yönüyle bunu zaten toplumda kabul etmek… Çocuk iradesi yok ki. Böyle bir şey olmaz. İnancı olan bir insanın da böyle bir suçu işleyeceğine ihtimal vermiyorum. İnsanlar hata yapabilir ama ben ihtimal vermiyorum. İslami yönü olarak bunun kabul edilmesi mümkün değil. İslam’la bağdaşmaz. Evlenmek irade işidir. Bunun bir de iştimai yönü var.” dedi.

‘TOPLUMDA KARGAŞA MEYDANA GELİYOR’

Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

“Toplumda kargaşa meydana geliyor. Bundan dolayı ben bu konunun hukuk önünde net bir şekilde belirlenene kadar gündeme gelmemesinin doğru olacağını düşünüyorum. Çünkü aile reddediyor. Aile bundan rahatsızsa bu noktada farklı fikirler varsa özellikle tabii ben sizi tenzih ederek söylüyorum medyada bu çok dikkat çeken bir konu. Ama ön yargılarla gidiliyor meselenin üzerine. Diyanet’in açıklaması da bu noktada. İslam rıza göstermez. Ben bu konunun istismara vesile edilmemesi sebebiyle gündemde tutulmamasını arzu ederim. Hem toplum hem aile rahatsız oluyor çünkü.”

‘BUNDAN DOLAYI TARİKATLAR KAPATILSIN OLMAZ’

Karamolloğlu, “Bu kadar uzatması yargının hatası değil mi? Bu işi bir an önce sonuçlandırsalardı. Yıllarca yargıda süründürmeselerdi biz belki başka türlü konuşuyor olacaktık” sorusuna ise şu yanıtı vardı:

“Deliller ortadaysa vereceği kararı çabuklaştırmalı. Geciken adalet adalet değildir. Bu noktada kabul edilebilir yanı yok. Bundan dolayı tarikatlar, Kuran kursları kapatılsın olmaz. Bundan dolayı ne için diyorum İslam’a ön yargılı baktıkları için söylüyorlar.”

thumbnail
İlişkili Haber

Çocukken tarikatta istismar edilen kadının avukatı hangi partide yönetici çıktı

thumbnail
İlişkili Haber

6 yaşındaki kızını evlendirdiği iddia edilen Hiranur Vakfı kurucusu konuştu

thumbnail
İlgili haber

‘6 yaşında istismarı’ reddeden kardeşlere belgeli yanıt

Karamollaoğlu’ndan ‘tarikatta çocuk istismarı’ açıklaması: Ön yargıyla gidiliyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 2 ay önce

  Ensar Vakfı gibi üstü kapatılsın değil mi şirin baba…
  Sizin siyasetiniz batsın!

 2. 2 ay önce

  “Tekke ve Zaviyelerin Kapatılması Kanunu, 30 Kasım 1925 tarihinde 677 Sayılı Kanun ile kabul edilmiş, Resmi Gazetenin 13 Aralık 1925 tarihli sayısında yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.”

  Bu kanun yürürlükte ise tüm yurt sathında gereği yapılmalıdır…..

 3. 2 ay önce

  Sansür desene şuna beyim…

 4. 2 ay önce

  6’lı masada FETÖ başta tarikatların Hdp’li Kürtçülerin köşebaşı olmadığı parti yok. Ama Atatürkçüyüm deyip de bunlara muhalefet diye oy verecek bol miktarda tıpış var.

  • 2 ay önce

   ben hariç asla oy vermem

   • 2 ay önce

    Ne yazık ki uyanık eğitimli Atatürkçü varsayıp güvendiğimiz %25kitle, yönetimi HDP olmuş partiye tabelasında CHP yazıyor diye oy veriyor. Uyanıklığı en fazla bu kadarmış gerisi bizim hüsnü kuruntumuzmuş.

 5. 2 ay önce

  Yaşa ha şöyle!Dün ki Sivas katliamının işbirlikçisi ingiliz müslümanı dayanamamış ruhundaki ilkelliği ambalajlamış satıyor.Niye toplumun gözündem kaçırıyorsun amacın ne?Tarikat dediğin şey pislik şirk mekanizmasıdır.Niye muazzez inancımıza pislik atıyorsun

 6. 2 ay önce

  Ne dediğini bilmiyor bu zat

 7. 2 ay önce

  Önyargısı mı galmış dayı! Daha ne b*k yenecek ki? Senin mide daha ne kadar genişleyebiliyo onu bi açıkla da senin bünyeyi tanıyalım bari!

 8. 2 ay önce

  Tarikatlar kapatılmamalıdır. Çünkü onların görevi halkı Atatürk ilkelerinden, laik ve ulusal bilinçten koparıp insanlık özelliklerini kaybetmiş bir mürtler/mensuplar kalabalığına dönüştürmektir. Bu görev onlara Türkiye’yi parçalamak isteyen emperyalistler ve uşakları tarafından verilmiştir. Bu nedenle yaptıkları sapıklıkların üstüne fazla gitmeyin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!