Karar yazarı, bize laga luga ayak yapma!

Nihat Genç yazdı...

Karar yazarı, bize laga luga ayak yapma!

Geçen günlerde vefat eden Yavuz Bahadıroğlu çok vasat tarihi romanlar yazarı, gülünçlük düzeyinde basit kitaplar yazdı, hatta, tarihi roman piyasasında bugüne değin yazılmış en düşük en kalitesiz kitapların yazarıdır.

70'li yıllardan beri kitap fuarlarında cemaat (yeni adı FETÖ) direktifleriyle önünde uzun kuyruklar olurdu, şöhreti de cemaatten ileri gelirdi.

Ancak FETÖ kavgasında iktidar tarafına döndü diye bugün onu büyük tarihi romancı diye taltif edip kabul edenler olabilir, olsun, düzey meselesi.

Ve her İslamcı gibi Cumhuriyet'e, Atatürk'e ve Tek Parti'ye kabul edilemez hadsiz laflar ettiği de ortadadır, yani, ahlaki vicdanı olarak kabul edilebilir insan niyetine koyulacak bir tarafı da yoktur.

Ancak, bugün Karar Gazetesi'nde Davutoğlu'nun kankisi Taha Akyol'un sevgili arkadaşı Hakan Albayrak, Yavuz Bahadıroğlu'na meşrebi gereği sahip çıkıp bizi de ilgilendiren şöyle de cümleler kuruyor: Atatürk'ü tartışamaz mıyız?

Böyle de .ötümü yiyim ayakları, ne demek, tartışabilirsiniz, ama önce kendini Gavs ilan eden mehdi mesih ilan eden ilahi dokunulmaz şeyhleri cemaatleri bugüne kadar tartışabildiniz mi?

Neyse, IŞİD'ten Nusra'dan Davutoğlu'nun Halep seferinden sıyırmış arkadaş Atatürk'ü tartışamaz mıyız diyorsa bize de bir samimiyet testi yapmak düşer:

Önce aynı yazarların çok değer verip üstüne iftiharla yazılar yazıp yere göğe koyamadıkları isimleri vereyim: Said Nursi, Seyid Rıza, Hasan El Benna, Seyyid Kutup, İskilipli Atıf, Kadir Mısıroğlu, Necip Fazıl, Nuri Pakdil, Mahmut Hoca, Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, IŞİD, Nusra...

Şimdi sorumu sorayım, Davutoğlu ve Taha Akyol ve kankisi Hakan Albayrak'a soruyorum, çok ciddiyim, şu yukarıdaki isimleri kendi değer inanç dünyalarında değerlendirirlerse acaba Atatürk'ü bu sıralamada kaçıncı sıraya koyarlar.

Yukarıda 15 isim var, değil 15, ilk otuz ilk elli ilk yüz isim sıralasak, Atatürk değer ve inanç yani önemli kişilikler dünyasında ilk elliye ilk yüze girer mi giremez mi?

Duygu, düşünce, his, inanç, iman, elektrik enerji hatlarını paralarını itibarlarını siyasetlerini kişiliklerini şeytanlıklarını yukarıdaki insanlardan almış insanlar-yazarlar Atatürk'ü anlayabilir mi, Atatürk'ü tartışabilir mi?

Ağır geldi ulu kişiler (?!) arasında çok zorlanmışsanız listeyi biraz hafifletelim yukarıdaki sıralamayı geçelim, daha ikinci tali alt düzeyde başka isimler koyalım, Babacan, Davutoğlu, Yusuf Kaplan, Burhan Kuzu, Meral Akşener, Nagehan Alçı, Ayşe Böhürler, Mehmet Metiner, Rasim Ozan Kütahyalı, Yıldıray Oğur, vs.

Şimdi soralım, ey Davutoğlu, Taha Akyol ve Hakan Albayrak, değer ve inanç dünyanıza göre size en yakın isimleri sıralarsak Atatürk'ü yukardaki isimler arasında bu sefer kaçınçı sıraya koyarsınız?

Sizlerin meşrebini tıynetini iyi bilen biri olarak söylüyorum, zihninizdeki sıralamada Atatürk ne Nusra'dan IŞİD'den ne Nagehan Alçı'dan vs. hiç bir zaman önemli ve önde olmadı!

Aksini iddia ediyor ve iftira attığımı söylüyorsanız, sıralamanızı yapıverin, değer dünyanızda mesela millet de ibreti alem IŞİD mi Nusra mı önde Atatürk mü görüversin!

Değer dünyanızı teşhir ve teşhis edecek böyle bir deneme zaten yazılarınızda ve konuşmalarınızda mevcut.

Ayrıca, ittifakınız yeni CHP'nin henüz ayılmamış kitlesi yüzünden şakadan olsun böyle bir sıralamayı yapacak yürek hiç birinizde hiç bir zaman olmadı, ekmek yediğiniz sofraların sahipleri yüzünden hiç olmayacak!