Kaş’ta yanan ormanlık alan ağaçlandırılacak

featured

Antalya Kaş ilçe merkezindeki Çukurbağ Yarımadası’nda çıkan yangına kül olan ormanlık alanın yeniden ağaçlandırılacağı duyuruldu. Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, yaptığı açıklamada arazinin Ankara Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olduğunu yanan alanın tekrar ağaçlandıracaklarını söyledi.

Antalya‘nın turistik ilçe merkezinde bulanan Çukurbağ Yarımadası’nda villa ve yazlıkların bulunduğu bölgeye yakın olan ormanlık alanda çıkan yangın birçok ağacın tahrip olmasına neden oldu. Rüzgârın da etkisiyle yayılan yangın 15 dönüm alanda etkili oldu. Yangından kısa bir süre sonra sosyal medyada yapılan yorumlar yangının kundaklama olduğu şüphesini gündeme getirdi.

SİT ALANI OLARAK İLAN EDİLMİŞ

Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, TELE 1 TV’ye yaptığı açıklamada, arazinin Ankara Gazeteciler Cemiyeti’ne ait olduğunu belirterek, cemiyetin bölgeyi sit alanı olarak ilan ettirdiğini söyledi. Bilgin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Gazeteciler Cemiyeti bu bölgeyi doğal SİT alanı olarak ilan ettirdi. Dolayısıyla bir yapılaşma olamayacağı gibi Türkiye Gazeteciler Cemiyeti de bu yapılaşmaya izin vermez. Yanan bölgeyi yeniden ağaçlandıracağız.”

Kaş’ta yanan ormanlık alan ağaçlandırılacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!