Katar kapıları kapatıyor… Sadece seyirciler gidebilecek

2022 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak olan Katar, Dünya Kupası süresinde ülkeye ziyaretçi alınmayacağını duyurdu.

featured

Katar, 1 Kasım ile 23 Aralık tarihleri arasında FIFA Dünya Kupası taraftarları hariç, ülkeye ziyaretçi girişini askıya alacağını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı yetkilileri, 20 Kasım’da başlayacak 2022 Dünya Kupası sürecinde ülkeye giriş ve çıkışlarla ilgili prosedürlerin ayrıntılarını Doha’da düzenlenen basın toplantısında kamuoyuyla paylaştı.

Yeni uygulamalar kapsamında Dünya Kupası için “Hayya” isimli özel kimlik kartı taşıyanların Katar’a girişlerine izin verileceği belirtildi.

Hayya Kart, Dünya Kupası için gelen bilet sahiplerini belirlemek ve onların Katar deneyimlerini artırmaya yönelik çeşitli hizmetlerin sağlanmasını kolaylaştırmak için kullanılacak.

Dünya Kupası süresi boyunca Katar vatandaşları, çalışma vizesi taşıyanlar, Körfez ülkelerinin vatandaşları ve insani durumların, Hayya Kart uygulamasından muaf tutulacağı belirtildi.

Katar’da 20 Kasım -18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek 2022 FIFA Dünya Kupası, milli takımlar düzeyinde futbol dünyasının en büyük ve önde gelen turnuvası olarak kabul ediliyor.

Katar kapıları kapatıyor… Sadece seyirciler gidebilecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Katar denilen şey bir ülke değildir.Bir şey bile değildir.Kaynak?VeryansınTv’den Hüseyin Vodinalı abimize daver edelim sizi.Okuyun öğrenin.
    https://www.veryansintv.com/galata-bankerlerinden-katar-bankerlerine-dogu-cephesinde-degisen-bir-sey-yok/

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!