Kaymakamlık 19 Mayıs’ta ‘Atatürk’ yazamadı

Eskişehir Seyitgazi İlçe Kaymakamlığına ait sosyal medya hesaplarında yayınlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajında Atatürk’ün isminin 2 yerde yanlış yazılması tepkilere neden oldu.

featured

Eskişehir’in Seyitgazi İlçe Kaymakamlığına ait sosyal medya hesaplarından yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajında, Atatürk’ün ismi 2 yerde yanlış yazıldı. Kutlama mesajında Atatürk’ün isminin “Atatark” ve “Atakürk” olarak yazılması tepki çekti.

Sözcü gazetesinden Kemal Atlan’ın haberine göre, Eskişehir’in Seyitgazi İlçe Kaymakamlığına ait sosyal medya hesaplarından yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajında, Atatürk’ün ismi girişte ‘Atatark’ olarak son bölümünde ise ‘Atakürk’ olarak yazıldı. Atatürk’ün adını doğru yazamayan kaymakamlık yöneticileri tepki çekti.

HATA, TEPKİLER ÜZERİNE DÜZELTİLDİ

Seyitgazi Kaymakamlığı, gelen tepkiler üzerine yaklaşık bir saat sonra hataları düzelterek kutlama mesajını yeniden paylaştı.

Seyitgazi Kaymakamlığı’nın paylaştığı 19 Mayıs kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Kaymakamımız Kutsal Baytak’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı; Sevgili gençler, Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan devletimizin geleceği, bu istiklâl şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi.

Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşarak, en iyi şekilde yetişmeniz nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak en önemli amacımızdır.

Bu amaçlar doğrultusunda bizlere bu mukaddes vatanı kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Seyitgazili hemşehrilerimizin ve değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.”

Kaymakamlık 19 Mayıs’ta ‘Atatürk’ yazamadı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 1 ay önce

  O makamda kimin sayesinde oturduğunu unutma sayın Kaymakam.

 2. 1 ay önce

  Vatan hainleri, arap sevdalısı pislikler, ülkemizi terk edin.

 3. 1 ay önce

  sehven olduğuna inanan kaç kişi var.

  • 1 ay önce

   “yanlışlıkla” sözcüğü kullanımdan kaldırılmış değilmi siz duydunuz sanırım.

 4. 1 ay önce

  Türk’ten çok Arap’a benziyor kocaman türbanıyla.Nereden bilsin ATATÜRK yazmayı? Kimbilir hangi tarikat ,cemaat yurdunda ne kadar kötü sözcükler kullanılarak büyütülmüş ,beyni ruhu Atatürk’e karşı kinle doldurulup hastalandırılmıştır.Bu dönem çok çabuk bitsin ki daha fazla genç kaybolmasın.

 5. 1 ay önce

  Atatürk’ün İngiliz ajanı olduğu martavalı bütün tarikat,cemaat vb yapılarda anlatılır.Buralarda yetişen çoçuklar anali,sentez,mantık ve değerlendirme yapmasınlar diyerek özel yetiştirlir.
  Onun için siz saatlerce anlatın anlamazlar çünkü öyle bir eğitim görmediler.
  Yıllarca gizli gizli bu şekilde yetiştirildiler.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!