Kazakistan’da neler oluyor? Namık Kemal Zeybek madde madde paylaştı

featured

Kazakistan’da şiddet olayları devam ederken Namık Kemal Zeybek bölgede yaşananları anlattı…

Kültür eski bakanı Namık Kemal Zeybek Kazakistan’da gelişen olaylarla ilgili olarak ATAMDER’E açıklamalarda bulundu. Zebyek açıklamasınıda Kazakistan’ın küresel bir saldırı ile karşı karşıya bulunduğunu söyledi.

Zeybek’in açıklaması şöyle:

Değerli Koldaşlar.Türklüğün parlayan yıldızı diyerek övündüğümüz Kazakistan büyük bir saldırı ile karşı karşıya…Bir zam dolayısıyla başlayan barışcıl gösteriler kışkırtıcıların işin içine girmesiyle çığırından çıkartıldı.Ülkelerinin bu durumunda soğukkanlı değerlendirmeler yapmaları gereken kimi Kazakistanlı kardeşlerimiz ile Türkiyede uydurma bilgilerle yangına körükle gidenlerin tutumları üzücüdür .Hepimiz Kazakistan’ın bu çetin günlerinde doğru tutumla yanında olmalıyız.Benden bilgilendirme isteyenlere bildiklerim ile öğrendiklerimi sunuyorum :

1.Ülkede büyük ölçekte kamu güvenliği sağlanmıştır.Gece karanlığından yaralanarak çat pat olay çıkaranlar dışında gğvenlik güçleri duruma egemendir.

2.Almatı ile çevresinde ise durum kötüdür. Terörcü selefilerin güdümündeki bozguncular yapmalama yakıp yıkma olaylarını tırmandırdılar. Askerlerin polislerin kafaları kesilerek öldürülmesi bilinen dinci terör eylemleri olarak ortaya çıkmış. Kadınlara yönelik alçakça işlemler bile görülmüş.

3.Tonguç Elbası N.N. bir süredir yönetimden elini çekmişti. Olaylardan sonra ise çift başlılık olmaması için bütün yetkileri ile görevlerini Cumhurbaşkanı Kasımcomert Tokayev’e bırakmıştır.

4.Seçilmiş C.B.yakından tanıdığım değerli bir aydın deneyimli bir kamu görevlisi başarılı bir yöneticidir. Senato Başkanıyken iki kez beni çağırıp senatorlara senato salonunda konuşma yapmamı sağlaması sanırım iyi bir örnektir. Ona Kazakistan Yurtseveri niteliğinden başka yakıştırmalar yanlıştır. Türklük konusunda da olumlu bir bakış içindedir.

5.ODKB denilen uluslararası kuruluştan istenilen güvenlik gücü desteği Almatı’daki karmaşık durum dolayısıyla anlaşılmalıdır.

6.Almatı’da güvenlik sağlandıktan sonra bu birlikler ülkelerine döneceklerdir. Rusların birtakım koşullar ileri sürdükleri söylentileri gerçek dışıdır.

7.Dileğimiz bu büyük Türk Cumhuriyetinde düzenin gecikmeden sağlanmasıdır. Saygılarımla.

Kazakistan’da neler oluyor? Namık Kemal Zeybek madde madde paylaştı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 sene önce

  Türk teşkilatı bu durumda anlam verecek, türk istihbarat servisi mit hemen devereye girmelidir, ilk Afganistanda Taliban yükselişi ve sonra bu kafa kesen selefi eylemciler Kazakistanda ve zaten Türkiyede artan tarikat/fetö gericiler var, tüm şeriatçı selefi gruplar ve hükümetler Londra’ya bağlıdır. Turan birliği, çin Rusya iran ABD ab ve İngilterenin ortak korkusudur ve bunu engellemek için türk cumhuriyetlerini selefi şeriatçı hükümetler ile yıka bilirler

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Kardeş Kazakistan’ın bir an önce huzura kavuşmasını diliyorum.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Yabancı güçler eliyle çıkartılan iç karışıklıkların bir an önce bitmesi ve Kazakistanın eski huzurlu günlerine dönmesi en büyük dileğimiz ve bu zor günlerinde kardeşlerimizin yanındayız…

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Dualarım kardeş Kazakistan için. Hiçbir Kazak kardeşimin burnu kanamasın, kardaşlar küs olmasın. Kazakistan hep var olsun !

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!