Keçiören’de A Takımı hortladı mı? Belediyeden açıklama

featured

Geçmiş yıllarda ‘asayişi sağlamak’ adı altında şiddet eylemleriyle anılan ‘A Takımı’nın Keçiören’de yeniden vatandaşlara musallat olduğu iddia edildi. Keçiören Belediyesi ise iddiaları yalanlayarak ‘böyle bir birimimiz yok’ dedi.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir aracın içindeki gençlerin darp edilmesi olayından sonra sosyal medyada “A takımı” iddiaları gündeme geldi. Konu ilk olarak ekşi sözlük’te yer aldı.

Arda Polat adlı sosyal medya kullanıcısı Keçiören Belediyesi’ne bağlı olduğunu iddia ettiği “A Takımı” adlı grubun kendisine saldırmasından sonra vücudunda oluşan izleri gösteren fotoğraflar yayınladı.


Kız arkadaşıyla araçtan inip nerede oturacaklarına karar vermeye çalıştıklarını belirten Arda Polat, bir aracın yanlarında durduğunu, araç içindeki şahısların kendisini darp ettiğini ifade etti. Polat, “Kız arkadasımın ve araba plakamın fotoğrafını cekerek bizi birdaha buralarda görmek istemediklerini, görürlerse daha kötü yapacaklarını söyleyerek tehdit ettiler” diye yazdı.

Yaşanan bu olay Turgut Altınok’un önceki dönemler belediye başkanlığı yaparken kurduğu ve yasal olmayan işlere karıştığı iddia edilen “A takımı” iddialarını akla getirdi.

Keçiören Belediyesi’nden yapılan açıklamada A Takımı iddiaları yalanlanırken, saldırganların belediye personeli olmadığı savunuldu.

İşte Keçiören Belediyesi’nden yapılan açıklama:

‘A TAKIMI ŞEKLİNDE YAPILANMAMIZ BULUNMAMAKTADIR’

Bugün bazı haber portallarında ve sosyal medya hesaplarında “Keçiören Belediyesi’nde A Takımı Skandalı” şeklinde yansıyan maksatlı habere karşı Keçiören Belediyesi olarak cevap hakkımızı kullanıyor, haberde iddia edilen olayın tarafımızla uzaktan yakından bir ilişkisi olmadığının altını çiziyoruz.
12 Ekim 2019 tarihinde Keçiören girişindeki Fatih Caddesi’nde bulunan otoparkta “Arda Polat” isminde kendi tanımlamasıyla “doktor” olan şahsın yaşadığını iddia ettiği olayda, “ellerinde telsizler ve bellerinde silahlar” şeklinde yapılan tanımlamanın dışında herhangi bir eşkâl belirtilmediği görülmektedir. Kendisinin bu kişilerin belediye personeli olduğuna dair kanısının nereden ileri geldiği ise bilinmemektedir. Olayın görgü tanıkları yok mudur?, Eşkâl tanımlamasını sadece “elinde telsiz, belinde silah” olarak mı yapmıştır? Kimlik sormamış mıdır?, Belediye personeli olduğu bilgisine nereden ulaşmıştır? Neden Belediyemize herhangi bir başvuruda bulunulmamıştır? Bu soruların cevapları, olayın aydınlatılmasında ve tarafımızla bir ilgisinin bulunmadığı gerçeğinin anlaşılması noktasında önemlidir.
Belediye personelimizden hiçbirinin vatandaşın huzuruna yönelik kaba, saldırgan bir tutumu olamaz. Silah taşıdığı iddiası ise gerçekten çok uzak bir iftiradır. Belediye personelimize dair yakışıksız ve mesnetsizce iddia edilen “A Takımı” şeklinde bir yapılanmamız ise bulunmamaktadır.
İddia sahibi; bu kişilere dair bilgi, fotoğraf, eşkal, plaka numarası gibi kanıt gösteren belgelerle Belediyemize geldiği takdirde, kendilerine yardımcı olacağımızı ve kanunlar çerçevesinde hukuki sürecin takipçisi olacağımızı bildiririz.
İddia edilen olayla ilgili, iddia sahibinin Belediyemize şu ana kadar yaptığı bir şikâyet söz konusu değildir. Emniyet güçlerine yapılan bir yasal başvuru varsa Polisimize de iddialarla ilgili yardımcı olunacağı bilinmelidir. Emniyet güçlerine yapılacak yasal bir başvuruda hemen sürece dâhil olacağımızı, gerçeklerin ortaya çıkması için elimizden geleni yapacağımızı bilgilerinize sunarız.

Sn. Arda Polat, iddia ettiği gibi bir olaya maruz kalmış olsa da olmasa da kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Belediyemizin “A Takımı” şeklinde bir yapılanmasının olmadığını yinelerken asla tasvip edilmeyecek bu tür yakıştırmalarla Belediyemize bir çamur atma operasyonuyla karşı karşıya kaldığımızın kamuoyunca bilinmesini isteriz.
Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, yanlı haber yapılmaması için Belediyemize cevap hakkı tanınması, bilgi talep edilmesi, haberin doğru bir şekilde kamuoyuna yansıtılması gerektiğini hatırlatır, gerçeğin ortaya çıkarılması için yasal haklarımızı kullanacağımızı da ifade ederiz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Keçiören’de A Takımı hortladı mı? Belediyeden açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

10 Yorum

 1. A takımı var keçiörende sivil polis gibi gezip insanları darp ediyorlar belediye yalan söylüyor arkadaşlar parkta oturan gençleri sorgulamadan 5 veya 6 kişi lik grup gelip tekme tokat düvüyorlar renult cilio marka arabalarla geziyorlar

 2. Aktepe oturuyorum burdada mahalle aralarında geziyorlar atakımımıdır ne boklarsa gidip karısını katleden kocaları kadına el kaldıran erkekleri dövsünler milletin namus bekciligini yapacaklarına i

 3. Hak edene güzel bir uygulama önceden parklar da uyusticusu eroincisi gezip otiruyorlardi şimdi varmi Yok bence bu sadce kecioren belediyesini karalamak şimdi herkez gece parklarda disarlar da rahat rahat geziyor bunların sayesinde…

 4. 15 Ekim 2019, 08:44

  ‘KİM DİYOR A TAKIMI YOK DİYE TURGUT ZAMANINDA BELEDİYEDEN EMEKLİ OLMUŞ BİRİ OLARAK MUSTAFA AK DÖNEMİNDE KALDIRILAN A TAKIMININ VARLIĞI ŞU ANDA YÜZDE 99 VARDIR VE TURGUT YİNE YAPILANDIRILMIŞTIR BUNLARIN BAZILARI DA BEN BU KEÇİ ÖREN BELEDİYESİNDE ÇALIŞIRKEN YUKARIDA TEPE BAŞINDA BULUNAN GÜÇSÜZLER YURDUNDA KALIYORDU A TAKIMI YOK DİYE HİKAYE ANLATMASINLAR BUNLAR TURGUTUN MAFYA TAKIMI VE AYRICA PAZARCI ESNAFINI SİNDİRMEK İÇİN KURULMUŞ BİR YAPILANMA

 5. Inşaallah yeniden.A takimi gelmiştir. Herkes adam.skilli sokaklarda yürüsün otursun çakallık yapmasın. Bu birim her ilçeye şart. Özellikle suriyeliler keçiörende.kol gezip karımıza kızımıza bakarken, edepsizlik eden herkesi dize getirecek sağlam bir ekip lazım keçiören A takimini ozledik. Insaallah yeniden düzen.gekir pazarlara parklara esnafa. Belediyecilikte Turgut Altınok bir marka bence.

 6. ağa lazım her yere nush ile yola gelmeyeni etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

 7. Var a takımı ısımlerınıde bılıyorum ben ıslerı 4 5 kısı bı arayavgelıp genclere kafa tutmakmguclerı yetıyorsa karayazılılara bunları yapsınlar erkek deyım ben onlara cocuklara genclere guclerı yetıyor o da 4 kısı bırden bunlar ne delıkanlı olur nede erkek olur……

 8. Olaydan 3 gün sonra 2 saldırgan yakalandı. 2 si de belediye personeli. Ankara emniyet müdürlüğü Altın’oku yazıl ve sözlü uyardı. Belediye olayı örtbas etmeye çalıştı ama görevini hakkıyla yapan polisler Oğuz ve Ali ismindeki iki saldırganı 3 günde yakaladı ve itiraf ettiler.

 9. Valla bu olayi duyunca inanamadim.arkadas kiz arkadasi ile arabada oturacak ve bu hale gelecek .belki o kizla evlenip mutlu bir hayat surecekti.simdi nasil evlenecekler.bu olaydan sonra.hep birbirlerini gorduklerinde bu vahim olay gelecek akillarina.ben inanamiyorum.bu olayin yasandiina.artik bu gunden sonra evden ailem ile parka giderken evlilik cuzdanimi aliyorum.ve aramdaki sosyal mesafeyi koruyorum olur ya.adamlar gelip pat kut doverler onun icin .isimi saglama aliyorum.esimin elini dahi tutamiyorum.

 10. İnanamadim bu olayi duyuncA.Eee arkadas nisanlisi ile arabada oturur iken dayak yiyor.biz evliyiz simdi parka falan gidemeyecekmiyiz.o halde esimin elinden tutup parka gidemeyiz.aramizdaki sosyal mesafeyi koruyacagiz .5 metre erkek onde kadin arkada.heee.inanilir gibi degil.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!