Kelepçeye polis şefleri de itiraz etti… İnceleme başlatıldı

featured

Gösteriler sırasında Boğaziçi Üniversitesi’nin kapısına vurulan kelepçe, üst düzey emniyet mensuplarını da kızdırdı. Ayrıca konuyla ilgili inceleme başlatıldı. Olayla ilgili bilgisine başvurulan polis memuru inisiyatif kullanarak kelepçeyi demir kapıya taktığını söyledi.

Hürriyet gazetesi muhabiri Toygun Atilla Boğaziçi Üniversitesi’nin kapısına vurulan kelepçeyle ilgili İstanbul Emniyeti’nden üst düzey polis şeflerinin görüşlerini aktardı.

“Kelepçe fotoğrafını görünce Gezi Parkı’nda çevrecilerin çadırlarının yakılmasını hatırladım” diyen Atilla, görüştüğü polis şelerinin de üniversitenin kapısına vurulan kelepçeyi “kabul edilemez” olarak değerlendirdiklerini belirtti.

Atilla’nın haberinde şu ifadeler yer aldı:

“Anlatımlarına göre, göstericilerin kapıya yüklenmesi ile kırılan kapıyı birleştirmek isteyen iki polis memuru yanlarındaki kelepçeyle bunu gerçekleştirmişti. Durumu gören bir emniyet amiri ise kelepçeleri hemen kapıdan çıkarttırmıştı. Hatta o polisleri, “Lazım olunca kelepçe bulamazsınız, şimdi hemen kelepçe bulup kapıyı kitlemişsiniz” diye azarlamıştı.

Görüştüğüm polis şefleri Boğaziçi Üniversitesi kapısına vurulan kelepçe olayının şimdilik “İşgüzar” iki polis memurunun davranışı gibi durduğunu söyleseler de olayın ardında FETÖ benzeri bir provokasyon olduğu konusunda da şerhlerini koymadan edemiyorlar. Buradan da polisin kendi içinde “kelepçe” olayının ardını incelediğini söylememiz mümkün.”

İNCELEME BAŞLATILDI

Öte yandan, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protestolar sırasında güney kampüs ana girişindeki demir sürgülü kapıya takılan kelepçeyle ilgili inceleme başlatıldı. DHA’nın aktardığına göre, kelepçenin üniversitenin özel güvenlik görevlilerine ait olduğu ortaya çıktı. Yapılan incelemede kelepçenin kapıya Güvenlik Şube Müdürlüğü’nde görevli bir polis memuru tarafından takıldığı belirlendi.

KELEPÇEYİ TAKAN POLİS, ‘İNİSİYATİF KULLANDIM’ DEDİ

Polis memurunun üst amirlerinden talimat almadan kelepçeyi kapı demirlerine taktığı tespit edildi. Olayla ilgili bilgisine başvurulan polis memurunun inisiyatif kullanarak kelepçeyi demir kapıya açılmaması amacıyla taktığını söylediği kaydedildi. Olayla ilgili kapsamlı incelemenin sürdüğü belirtildi.

Kelepçeye polis şefleri de itiraz etti… İnceleme başlatıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!