Kemal Sunal filmi gerçek oldu: Mahkeme 9 yıllık davada karar vermeyi unuttu

Senarist Umut Burgay'ın senaryosunu yazdığı, Kemal Sunal'ın ise başrolünde oynadığı 'Davacı' filmi gerçek oldu. Tam 9 yıl süren davada, mahkeme müvekkil hakkında karar vermeyi unuttu, dosya sil baştan tekrar görüldü.

featured

İstanbul’da D.G. isimli kişi geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Filmleri aratmayan dava süreci de yaklaşık 10 yıl önce gerçekleşen bu ölümlü trafik kazasıyla başladı. Mahkeme alınan onca bilirkişi raporunun ve dava dilekçesinin ardından tam 9 yıl sonra kararını verdi. Fakat bir davalı hakkında ceza vermeyi unuttu, dosya 9 yılın ardından sil baştan tekrar görüldü.

tv100’den Halil Sadri Yılmaz’ın haberine göre, Avukat Cesim Parlak, yaşananlarla ilgili şunları söyledi: “Trajikomik bir olay. Yani bu ancak Türk filmlerinde olacak bir olaydı ama gerçekten yaşandı. Bununla beraber bize dava açılırken bir de sigorta firmasına dava açılıyor. Yani aslında ortada iki davalı var. Aslında davanın kabul olup olmaması meselesi değil. Davayla ilgili hiç karar yok. Bu bize ya da taraflara nasıl dönecek, ne kadar zaman kaybettirecek. Yaklaşık 3 sene daha…”

Yaşanan olay Kemal Sunal’ın meşhur ‘Davacı’ filmini akıllara getirdi. Fakat Kemal Sunal’ın yargı sistemini eleştirdiği 1986 yılındaki ‘Davacı’ isimli filminde bile dava 7 yıl sürüyordu.

Kemal Sunal filmi gerçek oldu: Mahkeme 9 yıllık davada karar vermeyi unuttu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. onlar konuşur akp yapar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!