Kılıçdaroğlu: 6 lider bir araya gelerek Türkiye’nin kaderini değiştirmek istiyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz, 6 lider bir araya gelerek Türkiye'nin kaderini değiştirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

featured

Kılıçdaroğlu, Aydın’da Toplu Üye Katılım Töreni’ne katıldı.

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

6’LI MASA MESAJI

Çok sorun var Türkiye’de farkındayım. Sorunların ne olduğunu da biliyoruz. Biz, 6 lider bir araya gelerek Türkiye’nin kaderini değiştirmek istiyoruz. Bir yüzyılı devirdik. 2023’e giderken Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak istiyoruz. Bu amaçlarla yola çıktık. Bu amaçları gerçekleştireceğiz. Bugün Türkiye’nin İçinde bulunduğu durum bir parti olayı olmaktan çıkmıştır. Sorun bir Türkiye sorunudur ve biz Türkiye’yi ayağa kaldırmak zorundayız.

‘HİÇBİR DEVLET BAŞKANI PARA DİLENMEK İÇİN YURT DIŞINA GİTMEDİ’

Hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi. Suudi Arabistan’a gideyim, BAE’ye gideyim acaba bana para verirler mi vs vs. Bu duruma Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç düşmedi. Şimdi el avuç açıyoruz birileri bize para verir mi diye. Türkiye’yi bundan çıkaracağız. Bütün komşularımızla huzur içinde yaşayacağız.

‘SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİ KENDİ İRADELERİ İLE ÜLKELERİNE GÖNDERECEĞİZ’

Bir sözüm var. Allah nasip eder sizlerin oyları oylarıyla eğer ittifak iktidar olursa Suriyeli kardeşlerimizi kendi iradeleri ile ülkelerine göndereceğiz. Türkiye’nin dokusunu değiştirmeyecekler, kendi ülkelerinde huzur içinde yaşayacaklar.

Gençlerimiz işsiz biliyorum. Yazılı da kazanıp sözlü de eleniyorsa onun hakkı, hukuku yeniyor demektir. Bu millete sözüm var. KPSS olacak, kim sınavı kazanmışsa ataması yapılacak. Mülakat kaldırılacak.

‘YOLSUZLUK YAPANLARIN BURNUNDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİM’

Devlette liyakat olacak. Bir işi ehline teslim etmek sadece insanlığın gereği değil aynı zamanda inancımızın da bir gereğidir. Yolsuzluk yapanların burnundan fitil fitil getireceğim.

Çocuklarına vakıf kuruyorlar. Bir burada bir ABD’de. Buradan milyon dolarları ABD’ye transfer ediyorlar. Manhattan’da gökdelen yapıyorlar, Muhammed Ali’nin çiftliğini satın alıyorlar. Kendi dünyalıklarını ABD’de yapıyorlar ama benim bu millete sözüm var o paraların tamamını Türkiye’ye getireceğim ve sizlere teslim edeceğim.”

Kılıçdaroğlu: 6 lider bir araya gelerek Türkiye’nin kaderini değiştirmek istiyoruz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 gün önce

    Sen ve yanındakiler aklınızı başınıza toplamazsanız, bu halk sizin kaderinizi değiştirecek bir şeyler yapacak. Benden söylemesi!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!