Levent Gültekin ortaya attı: Kılıçdaroğlu, ‘adaylığımı engelleme şansım yok’ mu dedi?

Gazeteci Levent Gültekin, "Bir yıl önce Kılıçdaroğlu'nun adaylığının organize edildiğini anladım. Kemal beyle görüştüm. 'Benim kendi adaylığımı engelleme şansım yok.' dedi. Bir mekanizma Erdoğan'la bir dönem daha devam etmek istiyor." ifadelerini kullandı.

featured

Gazeteci Levent Gültekin, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık süreciyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Twitter sohbet odasında konuşan Gültekin, “Bir yıl önce Kılıçdaroğlu’nun adaylığının organize edildiğini anladım. Kemal beyle görüştüm.” diyerek yaptığı görüşmeyi anlattı.

Geçen sene mart ayında Kılıçdaroğlu’na “Ekmeleddin’in aday yapılması boşa değişmiş, 2015’te Devlet Bahçeli’nin bir gecede ‘Hadi erken seçim’… Bunlar boşa değilmiş, bunlar bir filmin akışı olarak geliyor ve filmin son sahnelerinde siz 2023’te aday yapılıyorsunuz” dediğini belirten Gültekin, Kılıçdaroğlu’nun kendisine “Benim kendi adaylığımı engelleme şansım yok.” diye yanıt verdiğini söyledi.

‘YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY YOK’ DEDİ’

Gültekin, sözlerine şöyle devam etti: “‘Kazanabilirsiniz buna itiraz etmiyorum ama küçük bir risk de var. Bunlar bir oyun kuruyorlar. Bu oyunun altından kalkamayabilirsiniz. Bilmediğimiz adımları olabilir. Bilmediğimiz hesapları olabilir. Hiç görmediğimiz hamleleri olabilir. Allah’ınızı severseniz bu seçim yapmayın. Makul toplumun dikkatini çekecek ortak bir aday bulun. Siz parlamentoda seçilen cumhurbaşkanı olun.’ dedi. Kemal bey dedi ki; yapabileceğim hiçbir şey yok.”

‘AKŞENER DE KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINA ÇALIŞTI’

“Kemal beye 3 isim saydım. Bu 3 isim sizi aday yapmak için uğraşıyor, dedim. Bu 3 ismin devletle olan bağlantıları verdim. Şu anda hâlâ CHP’nin içinde. Biri şu anda sosyal medyanın dilinde.” diyen Gültekin, üç isimden birinin 2017 referandumunda “İnşallah referandumdan evet çıkar, biz Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kurtuluruz.” dediğini Kılıçdaroğlu’na anlattığını söyledi. Gültekin, “Biliyorum dedi. Neden yanınızda dedim. Cevap vermedi.” diye konuştu.

Gültekin, “Meral Akşener’in masayı devirme işi Kemal Bey’in adaylığını garantileme yöntemidir. O da Kılıçdaroğlu’nun adaylığına çalıştı. Öyle ağır bir konuşma yaptı ki Kemal Bey’in aday olmama şansı kalmadı.” yorumunu yaptı.

AKŞENER MASADAN KALKMIŞTI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanı adaylığı konusunun görüşüldüğü Altılı Masa toplantısında 5 liderin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak aday olması konusunda görüş bildirdiğini söylemişti.

Önerdiği aday belirleme yöntemlerinin reddedildiğini belirten Akşener, “Ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız” diyerek Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na adaylık için çağrı yapmıştı.

Akşener; Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından, iki büyükşehir belediye başkanının ‘cumhurbaşkanı yardımcısı’ olması şartıyla yeniden Altılı masaya dönmüştü. Altılı masa ise Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklamıştı.

Levent Gültekin ortaya attı: Kılıçdaroğlu, ‘adaylığımı engelleme şansım yok’ mu dedi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. Kaçırdığınız bir şey daha var! Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’da 14 Mayıs gecesi tv lere çıkarılıp siyasetin çöplüğüne gönderilmiştir. Bilerek ve kasten hem de!

 2. Zeka küpü analiz yapmış…

 3. Bu Levent Gültekin in fikrinin ne önemi var. Seçim olduktan sonra konuşuyor. Öncesinde neredeydin, halktv de onca program yaptın ağzını açabildin mi?

 4. chp gn bsk lıgı ekrem obama nın oyun bu. ya da cb lıgı.

 5. Yine suyu bulandırmaya çalışıyorlar. Evet kurgu var ama gültekin bilerek veya bilmeyerek yarım ve yanlış anlatıyor.
  2. turda Kılıçdaroğlu’na kazandıracaklar orası kesin. Film sonrasında başlayacak, şu an mayınları döşemeye başladır.
  Seçimden sonra meclisi işlevsizleştirecekler. Yerel seçimler ile genel seçimi birleştirip erken seçime gitmek zorunda kalacaklar.
  İttifaktan dolayı kaybedilen 30 küsur milletvekillikleri ve meclis dışında kalan Chp kurmayları erken seçim konusunda motivasyon kaynağı olacak.
  Yeniden yapılacak seçimlerde de, hem belediyeleri, hem milletvekili çoğunluğunu, hem de cumhurbaşlığını akp.nin alması üzerine kurulu bir oyun bu.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!