Kılıçdaroğlu: Bu ateş en tepedeki suçluları da yakacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Adalet yoksa niye yaşayalım? Ben içime taş basarak oğlumun toprağıyla duruyorum' diyen Sinan Ateş'in annesine seslendi. Kılıçdaroğlu, "Şimdi istedikleri kadar polise-savcıya baskı yapsınlar, dua okunmasını yasaklasınlar, 4 ay sonra görüşeceğiz." dedi.

featured

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ziyaretinde Ankara’da suikast sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in annesiyle olan diyaloğu dikkat çekmişti. Sinan Ateş’in annesi “Adalet yoksa niye yaşayalım? Adalet tecelli etmeli. Ne koltuk kavgası ne koltuk sevdası vardı ne de böyle hevesi vardı. Ben içime taş basarak ben oğlumun toprağıyla duruyorum” demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Sinan Ateş’in annesine seslendi. Kılıçdaroğlu, “‘Adalet yoksa niye yaşayalım? Ben içime taş basarak oğlumun toprağıyla duruyorum’ diyen acılı anneye sesleniyorum; oğlunuz Sinan Ateş için adalet tecelli edecek. Bu iş torbacılarla kalmaz.” dedi.

‘4 AY SONRA GÖRÜŞECEĞİZ’

Kılıçdaroğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu ateş en tepedeki suçluları da yakacak. Şimdi istedikleri kadar polise-savcıya baskı yapsınlar, dua okunmasını yasaklasınlar, 4 ay sonra görüşeceğiz. O çetenin yakasına yapışıp ailenin acısını bir nebze olsun dindireceğiz.

Acılı anneye ve aileye bir kez daha sabır diliyorum. Tüm halkımızdan, merhumun ruhuna okunacak bir mevlidi bile yasaklayan zihniyete karşı Sinan Ateş ve ailesi için dua etmelerini istiyorum.”

Kılıçdaroğlu: Bu ateş en tepedeki suçluları da yakacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!