Kılıçdaroğlu: Bu size son çağrım, 18 Ekim Pazartesi itibariyle durun!

featured

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Saray’ın baskısıyla kirli işlere bulaştığını belirttiği bürokratlara video mesajla seslendi. ‘Hala kendinizi bu pislikten sıyırma şansına sahipsiniz’ diyen Kılıçdaroğlu, 18 Ekim Pazartesine kadar süre verdiğini söyledi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin bürokratlarına sesleniyorum” diyerek bir video paylaştı. “TÜGVA rezaletini hep birlikte izliyoruz. Lağım kokusu her yeri sardı. Şahıs ve ailesi, vakıf süsü verdikleri bir paralel yapı ile devleti zapturap altına almaya çalışmış” diyen Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ve şürrekasının tezgahından geçmeyenlerin memur olmaları neredeyse imkansız olmuştur” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“İktidar değiştiğinde soruşturmalar başlayacak. Eminim ki bu bürokratların bir kısmı ’emir aldık’ diyeceklerdir. İşte bunu diyerek sıyrılırım diye düşünen sarayın baskısına boyun eğerek kanunun dışına çıkmış devlet memurlarına seslenmek istiyorum… Açıkça söylüyorum vazife namına mafyatik düzene hizmet edemezsiniz, kanun dışı işleri kanun olarak telakki edemezsiniz. Siz Erdoğan ailesinin değil bu devletin şerefli memurlarısınız. Kamil akla gelmeniz için Kılıçdaroğlu amcanızın, abinizin bu size son çağrısıdır. 18 Ekim pazartesi itibariyle bu düzenin illegal işlerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. Emir aldım diyerek bu kirli işlerden sıyrılmazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa pazartesi itibariyle durun.

Bu illegal paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin. Size bunları yaptıranlara farklı bşr muamele olacak elbet. Çünkü Sadi’nin dediği ‘Zalimleri bağışlamak yoksullara cefadır’. Kurumları bir şahsın ve ailesinin ahırına dönüştürenler elbet hesap verecektir. TÜGVA benzeri vakıfların üzerine çöktüğü devlet malları hazineye iade edilecektir. Sizler hâlâ kendinizi bu pislikten sıyırma şansına sahipsiniz.”

Kılıçdaroğlu: Bu size son çağrım, 18 Ekim Pazartesi itibariyle durun!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 11 ay önce

  mutfak bıttı. sıra calısma odamda sonra salonu gosterecegım.

  Cevapla
 2. 11 ay önce

  Yahu bu daha ne daha ne konusuyor? Bunu dinleyen var mi?

  Cevapla
 3. En sonunda, gecikmiş de olsa yapıldı böyle bir açıklama. Nazi kampında görevini yaptı diye, 100 yaşındaki hemşire yargılanıyor Almanya’da. Yok öyle, ben emir kuluyum diyerek kurtulmak.

  Cevapla
 4. 11 ay önce

  Adama bak açık açık tehdit ediyor.biri de yorumlarda Türkiye cumhuriyetinde görev yapan memurları nazi kampında hemşirelik yapan ile bir tutacak kadar kafayı sıyırmış.KK canı sıkılır öğretmeni,çiftçiyi tehdit eder akpye oy veriyorsun diye.canı sıkılır yargı mensuplarına çete der

  Cevapla
 5. 11 ay önce

  Biz bu ülkenin vatanseverleri olarak size kaç çağrı yaptık sayın Kılıçdaroğlu..!! Hepsi bir kulaktan girdi, öbüründen çıktı, değil mi? Siz lütfen bırakın bu ülkenin yakasını, gerisini biz hiç sorunsuz hallederiz.

  Cevapla
 6. 11 ay önce

  Allah bizi senden korusun

  Cevapla
 7. 11 ay önce

  – Adın ne?
  – Mülayim
  – Sert olsan ne yazar?

  Cevapla
 8. 11 ay önce

  Doğru hareket ama kendisinede güvenimiz yoktur.

  Cevapla
 9. 11 ay önce

  Bu sahsin isi gucu bos konusarak ortaligi karistirmak. 20 yildir hep ayni.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!