Kılıçdaroğlu, canlı yayında Selahattin Demirtaş’a selam gönderdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sosyal medya üzerinden gönderdiği soruyu canlı yayında yanıtladı. Kılıçdaroğlu, sözlerine başlamadan önce Demirtaş'a selam gönderdi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sosyal medya üzerinden ilettiği soruyu canlı yayında yanıtladı.

Halk TV’de katıldığı Liderler Masası programında konuşan Kılıçdaroğlu, Demirtaş’ın “Seçimden sonra Saray’ın kurulacak Kadın Bakanlığı’na tahsis edilmesi iyi olmaz mı” sorusunu yanıtlamadan önce kendisine selam gönderdi.

İşte Demirtaş’ın sorusu ve Kılıçdaroğlu’nun yanıtı:

Selahattin Demirtaş: Tüm adaylar ve sayın Kılıçdaroğlu, seçimden sonra Saray’ın, kurulacak Kadın Bakanlığına, şiddet mağduru kadınların tedavi ve rehabilitasyon merkezlerine, kadın öğrenci yurtlarına, emekçi kadınlar misafirhanelerine, ev çalışanı kadınlar sendikalarına, kadın sığınma evlerine, kadın sivil toplum örgütlerine tahsis edilmesi iyi olmaz mı? Bu kadın eşitliği yerleşkesinin ismini de kadınlar koyarlar diye düşünüyorum.’ Ne dersiniz?

Kemal Kılıçdaroğlu: Bence gayet güzel bir öneri, kendisine teşekkür ederim ve kendisine buradan selamlarımızı da gönderelim. Haksız bir şekilde içeride tutulduğunu da biliyorum. Kadınların, dünya kadar sorun yaşadığını biliyorum. Onlarla zaman zaman konuşuyoruz, zaman zaman dertleşiyoruz. Büyük sorunları var, ekonomik açıdan sorunları var, sosyal açıdan sorunları var. Gencecik kızlarımız üniversiteye giderken yurt bulamıyorlar, orada sorunları var. Üniversiteyi bitirmiş mezun olmuş gencecik evlatlarımız var, onlar işsiz ve anneler, babalar büyük bir dram içindeler. Dolayısıyla bütün bunların tamamını çözecek olan kurumun adı siyaset kurumu. Siyasetçi kaynakları doğru harcarsa yerinde harcarsa bütün sorunları çözebilir. Şiddetin olmadığı, kadının şiddete uğramadığı bir toplum inşa etmemiz gerekiyor. Aslında zaman zaman geliyor, diyoruz ki “cennet anaların ayağı altındadır”. Peki cennet eğer anaların ayağı altındaysa neden kadınlara bu kadar şiddet uyguluyoruz. Buradan tüm toplumun çıkması lazım. Toplumun bu konuda biraz eğitilmesi lazım.

 

Kılıçdaroğlu, canlı yayında Selahattin Demirtaş’a selam gönderdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. vay anasını ya, millet ittifakı cephesinde işler karışıyor, at izi it izine karışmış durumda. akşener imamoğlu üstünden chp yi parçalıyor, KK çaresizlikten HDP’nin kucağına koşuyor, bu arada luis alberto köle izahuranın köle almadığı aslında evin beyinin gayrimeşru kızı olduğunu öğreniyor, bunu duyan nasrettin hoca da durur mu yapıştırıyor cevabı “dönerse senindir, ben lahmacun söyledim”

  2. Bir Demirtaş masalıdır gidiyor… mahkemesi sonuçlandı mı, hüküm giydi mi?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!