Kılıçdaroğlu: Demirtaş’ın, Kavala’nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van'da yaptığı açıklamada, "Düşüncesinden dolayı hiç kimsenin hapse atılmasını istemiyorsanız; Selahattin Demirtaş'ın, Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız. Biz sizin partiniziz, sizin için çalışıyor, sizin için emek harcıyoruz" dedi.

featured

Van’ın Edremit ilçesindeki otelde CHP’li belediye başkanlarının katılımıyla düzenlenen ‘Belediye Başkanları Çalıştayı’nda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, sorunların farkında olduklarını ve bunları beraber çözmeyi amaçladıklarını söyledi.

‘KAYYUMA KARŞIYIZ’

Van’da sınır ticaretinin çok önemli yer edindiğini ve bunu geliştirmek için ellerinden gelen her türlü çabayı göstereceklerini belirten Kılıçdaroğlu, “İktidarımızda Van’ın nasıl büyüdüğünü, nasıl geliştiğini; bölgenin nasıl kültür, sanayi, üretim, turizm merkezini olduğunu herkes görecek. Vanlılara söz veriyoruz. Sadece Vanlıların değil, Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz. Herkesin huzur içerisinde yaşadığı bir ülke inşa edeceğiz. Bölgede yerel yönetimlerle ilgili ciddi sorunlar var. Kayyum ataması ve bundan duyulan ciddi bir rahatsızlık var. Bunu alanda da görüyoruz. Seçtiği belediye başkanına görev yaptırmıyorlar. Vanlı kardeşlerimize ve yine kayyum atanan yerlerdeki vatandaşlarıma sesleniyorum; kayyum uygulamasına karşısıyız. Yine 6 liderin bir araya gelip konuştuğu ve kamuoyuyla paylaşıldığı güçlendirilmiş parlamenter sistem metninde, kayyum uygulamasına son vereceğimiz, seçimle gelenin seçimle gideceği, miller iradesine saygı duymanın da demokrasinin bir gereği olduğu ifade edildi” dedi.

‘KORKUDAN İÇERİ KAÇTILAR’

CHP’li belediyelere yönelik yapılan denetimlerle ilgili de açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Çanakkale merkez belediyemiz 2019’dan bu yana 78 kez denetlenmiş, Bursa Mudanya belediyemiz 35 kez denetlenmiş. İzmir’in Çeşme Belediyesi 48 kez denetlenmiş. Belediye başkanlarını nefes alamaz hale getiriyorlar. Biz halka hesap vermeyi namuslu bir görev kabul eden bir anlayıştan geliyoruz. Belediye başkanlarımız attığı her adımı bilirler ve yaptıkları her harcamanın hesabını da verirler çünkü bu onların namus görevidir. Türkiye’de ciddi sorunların olduğunu biliyoruz. Paramiliter güçlerle kendilerini yeni alanlar açtıklarını da farkındayız. SADAT ve benzeri kuruluşlar bunlar biri. Şöyle bir ifade kullanmış, ‘Bu vatanı Türkiye düşmanlarıyla iş birliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz’ yani ‘Demokrasiye inanmıyoruz’ diyorlar. Senin boyunu posunu görmek isterim. Sen bu lafı ediyorsan arkanda birileri var ve bunlara güveniyorsan asla ve asla ona güvenmeyeceksin. Güveneceğin birisi varsa onlar da Kuvayı Milliye’cilerdir. Bu ülke sahipsiz değildir. SADAT’ın önüne gittiğimde korkudan içeri kaçtılar. Bizi korkutacaklarını sanıyorlar. Biz savaş meydanlarında kurulduk, avukat bürolarında kurulmadık. Bizi korkutacaklarını sanıyorlar. Sizin feriştahınız gelse bizi korkutamaz” diye konuştu.

DEMİRTAŞ VE KAVALA MESAJI

Vanlılara seslenen Kılıçdaroğlu, “Vanlı kardeşlerim, Türkiye güzel, Van da güzel. Van’da huzur içinde yaşamak istiyorlarsa bize katılın. Van’ın büyümesini, bölgenin yıldızı olmasını istiyorsanız bize katılım. Kayyum uygulamasına son verilmesini istiyorsanız bize katılın. Van’ın görkemli tarihinin ve doğal güzelliklerini bütün Türkiye’de ve dünyada duyulmasını istiyorsanız bize katılacaksınız. Komşu ülkelerle ilişkilerin gelişmesini istiyorsanız bize katılacaksınız. Düşüncesinden dolayı hiç kimsenin hapse atılmasını istemiyorsanız; Selahattin Demirtaş‘ın, Osman Kavala‘nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız. Devletin adaletle erdemle bilgi ve birikimle yönetilmesini istiyorsanız bize katılacaksınız. Hiçbir vatandaşın kimliğinden, inancından, yaşam tarzından suçlanmasını ya da ötekileştirilmesini istemiyorsanız bize katılacaksınız. Bu ülkeyi sevenler beraber olmak zorundadırlar, bu ülke için çalışmak isteyenler beraber olmak zorundadırlar. Toplumun her kesiminin kucaklanmasını istiyorsanız bize katılacaksanız. Biz sizin partiniziz, sizin için çalışıyor, sizin için emek harcıyoruz” dedi.

‘TEK ADRES CHP’

“Bu memlekette gerçekten adalet istiyorsanız; herkesin aşı, işi olsun istiyorsanız, evlatlarınıza haksızlık yapılmasın istiyorsanız, kimse yatağa aç girmesin, bunu arzu ediyorsanız, çocuklarınız iyi koşullarda okusun istiyorsanız tek bir adresini var; o adresin adı CHP’dir” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Buradan bütün Türkiye’ye sesleniyorum; CHP’nin neler yaptığını öğrenmek istiyorsanız en küçük belediyeden en büyük belediyeye kadar oradaki değişikliği, mutluluğu göreceksiniz. CHP’nin belediye başkanlarının görev yaptığı yerlerde halkın nefes aldığını, huzur içinde olduklarını göreceksiniz. CHP iktidar olacaksa o zaman Türkiye’nin nasıl büyüdüğünü, nasıl saygın bir ülke haline geldiğini göreceksiniz. 128 milyar doların kimlere peşkeş çekildiğini göreceksiniz. Devletin nasıl saydam olduğunu, vergilerin hesabının millete nasıl verildiğini göreceksiniz. Arzu eden, kaygı duyan arkadaşlar, ‘Gerçekten bunlar olabilir mi’ diyen varsa beni de belediye başkanlarını da arayabilirler. Başkanlarımız yaptıkları çalışmaları anlatırlar. Demokrasiden ve barıştan yana olan tabloyu büyütmeye ihtiyacımız var. Biz beraber olmak zorundayız. Kavgadan uzak durmak zorundayız. Beraber olursak hızlı büyüdüğümüzü göreceksiniz. Türkiye büyük bir ülke. Saman, şeker, mercimek, et, hayvan ithal edilmesini istemiyoruz. Bizim insanımız üretecek, bunu istiyoruz. Bunları toplum için halkımız için istiyoruz. Bu açıdan bütün vatandaşlarıma tekrar seslenmek istiyorum. Evet, Türkiye’de bir sorun var. Evlerde huzursuzluk, işsizlik var; bilim insanları yurt dışına çıkmak istiyor. Bir dönüşüme ihtiyacımız var. Bir ayağa kalkmaya çalışmaya, alın teri dökmeye ihtiyacımız var. Bunu beraber, birlikle yapacağız” diye konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşmanın ardından toplantı, basına kapalı devam etti. (DHA)

Kılıçdaroğlu: Demirtaş’ın, Kavala’nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 8 ay önce

  eksik soylemis kemal bey, demirtas ve kavalanin serbest kalmasini istiyorsaniz akp veya chpye katilacaksiniz demesi daha dogru olurdu.

 2. 8 ay önce

  Doğrudan akpye üye olsan bu kadar olmazdı.

 3. 8 ay önce

  İkisininde bırakılmasını istemiyoruz. Yeni chp ye katılmıyoruz.

 4. 8 ay önce

  Ben Atatürkçüyüm PKK da teröristtir diyen bir adam HDP, PKK’dır diyemiyorsa bil ki sahte bir Atatürkçüdür kurnazca PKK’yı yasallaştırmaktadır.

 5. 8 ay önce

  kendisi farkında değil, FETÖ, altını oyuyor.

  • 8 ay önce

   O herşeyin farkında ve SeyitRıza ayaklanmasında öldürülenlerin öcünü almak için HDP’lilerle de Fetöcülerle de gözünü kırpmadan işbirliği yapıyor.

 6. 8 ay önce

  Adam bekçi s.müğü gibi!Git gitmiyor.Gel gelmiyor.Öyle işte,yerçekimsiz ortamda durmaksızın yumurtluyor.

 7. 8 ay önce

  Cellatlarına aşık olmuş bir zavallı. Yazıklar olsun.

 8. 8 ay önce

  Hadi chp liler aponun heykelini dikecegiz diyen adami kurtarin katilin kilictarogluna

 9. 8 ay önce

  Hala ataturkun partisinde oldugunun idrakinde degil.olsa piskopat katile baskanim diyene sahip cikarmi

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!