Kılıçdaroğlu: Gürsel Tekin yetkisiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" sözlerine ilişkin, "Yetkisi olmayan bir konuda açıklama yapmış, kendi düşüncesini söylemiş. Burada kararı verecek olan 6’lı masadır" dediği öğrenildi.

featured

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre, CHP PM toplantısının basına kapalı bölümünde, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebileceğine” yönelik açıklaması ve son dönemde “6’lı masa kendi içinde kavga ediyor” tartışmaları gündeme geldi.

CHP lideri Kılıçdardoğlu’nun Tekin’in açıklamalarına ilişkin olarak, “Kendisi ne 6 liderden biri, ne parti sözcüsü ne de grup başkanvekili. Yetkisi olmayan bir konuda açıklama yapmış, kendi düşüncesini söylemiş. Burada kararı verecek olan 6’lı masadır” dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu, 6’lı masaya ilişkin tartışmalar hakkında da, “Bunların hepsi iktidar sıkıştığı için gündem değiştirme kaynaklı yapılan haberler. Bu çabalara su taşımamak gerek. Cumhur’un bize dayattığı gündemi değil, gerçek gündemi konuşmaya devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

 

Kılıçdaroğlu: Gürsel Tekin yetkisiz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 5 ay önce

  İstiklâl Mahkemeleri yakın zamanda göreve başlayacak gibi!

 2. 5 ay önce

  cevır kazı yanmasın.

 3. 5 ay önce

  Türk yurttaş buradaki inceliğe kıvraklığa dikkat etsin.. Asıl tartışma konusu hakkında konuşmuyor, “Hdp, PKK’dır bakanlık vermeyi düşünmek hainliktir” demiyor diyemiyor..

 4. 5 ay önce

  Alavere dalavere iyice ayyuka çıktı. Önce söylediler iyi parti (güya) tepki gösterdi. Kötü polis iyi polis yok yetkisiz yok kendi düşüncesi. En iyisi toplanıp altın alın üç beş kazanırsınız

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!