‘Kılıçdaroğlu’ iddiası: Sinirli şekilde konuşma metnini yırttı

“Kılıçdaroğlu’nun CHP grubunda kürsüye çıkmadan önce bir grup CHP milletvekili ile görüştüğü söyleniyor. Kılıçdaroğlu’nun milletvekillerini ikna etmek yerine sinirli bir şekilde daha önce hazırladığı konuşma metnini yırttığı anlatılıyor.”

featured

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun son grup toplantısı öncesi yaşananlara ilişkin iddialarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun “adaylık ilanı” olarak yorumlanan “Ya bana katılın, ya yolumdan çekilin” çıkışını yaptığı konuşmaya dair şu iddialarda bulundu:

“Kılıçdaroğlu’nun CHP grubunda kürsüye çıkmadan önce bir grup CHP milletvekili ile görüştüğü söyleniyor. İleri sol kanatta yer alan milletvekillerinin Kılıçdaroğlu’na, “Cumhurbaşkanı adayını son anda öğrenmek istemiyoruz. Ekmeleddin İhsanoğlu olayında olduğu gibi yeni bir ‘Tıpış tıpış sandığa gideceksiniz’ muamelesi ile karşılaşmak istemiyoruz. ‘Tıpış tıpış’ı tabanımıza izah edemedik. Yeni bir tıpış tıpış olayına meydan verilmemesi için cumhurbaşkanı adayının önce Parti Meclisi’nde ve Meclis grubunda tartışılması gerektiğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanı adayını sağ partilerden sonra öğrenmeyelim” dedikleri ifade ediliyor. Kılıçdaroğlu’nun ise milletvekillerini ikna etmek yerine sinirli bir şekilde daha önce hazırladığı konuşma metnini yırttığı anlatılıyor.”

‘Kılıçdaroğlu’ iddiası: Sinirli şekilde konuşma metnini yırttı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Acaba neleri ikna edecekti bir zamanlar ekmelettin i tıpış tıpış dedi tutmadı şimdi heybede kim(ler) var hey gidi CHP ne günlere kaldı koca bir Cumhuriyet kurdu şimdi ise iki yakasını bir araya getiremiyor..

  2. 2 ay önce

    Hazırlanmış metin demek istemiştir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!