Kılıçdaroğlu ile Akşener arasında ‘Gürsel Tekin’ görüşmesi iddiası… Saymaz haberini geri çekti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in açıklamaları nedeniyle bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştiği iddia edildi. İddiaların kaynağı İsmail Saymaz daha sonra haberini geri çekti.

featured

Gazeteci İsmail Saymaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in açıklamaları nedeniyle bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini iddia etti.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı bir televizyon programında HDP’ye bakanlık verilebileceğini söylemişti.

Gürsel Tekin’in açıklamaları tartışmaları beraberinde getirmişti.

Halktv  yazarı İsmail Saymaz, konuya ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında geçen telefon görüşmesine ilişkin paylaşım yaptı.

Saymaz, “CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İyi Parti lideri Akşener, bugün sürpriz bir telefon görüşmesi yaptı. İki lider Gürsel Tekin’in açıklamalarıyla başlayan krize el koydu. İki lider görüşmede, ittifakta sorun olmaksızın yola devam edeceklerini söyledi” iddiasında bulundu.

HABERİNİ GERİ ÇEKTİ

İsmail Saymaz bu iddiasının ardından bir düzeltme mesajı yayınlayarak iki genel başkanın danışmanlarının böyle bir görüşme olmadığını söylediğini aktardı.

“Düzeltme ve özür: CHP ve İyi Parti liderlerinin danışmanları ile konuştum. “Kılıçdaroğlu ile Akşener arasında görüşme olmadı” dediler. Yetkili bir kişi olan kaynağım iddiasının arkasında olduğunu söylese de danışmanlar tarafından yalanlandığı için haberi çekiyor ve özür diliyorum”

NE OLMUŞTU?

CHP’li Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık verilebilir açıklaması Millet İttifakı’nın bir diğer bileşeni İyi Parti’nin tepkisinin çekmişti. Bunun üzerine Gürsel Tekin, Meclis’te idare amiri gibi görevlere HDP’lilerin seçilmesien İYİP’in oy verdiğini hatırlatmıştı. CHP’li arış Yarkadaş ise HDP’lilerin oyuyla seçilen CHP’li belediyelerden İYİP’lilerin ihale aldığını açıklamış ve tartışma farklı bir yere gelmişti.

Kılıçdaroğlu ile Akşener arasında ‘Gürsel Tekin’ görüşmesi iddiası… Saymaz haberini geri çekti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!