Kılıçdaroğlu: İmamoğlu partiyi ANAP’laştırmak istiyor

Eski CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun geçen cumartesi günkü Parti Meclisi toplantısından hemen önce Oğuz Kaan Salıcı listesinden PM’ye girenlerle buluştuğu iddia edildi. Yeni Şafak'ın iddiasına göre Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun İstanbul sermayesiyle ilişkisine dikkat çekerken PM üyelerine “CHP’yi İmamoğlu’na kaptırmayın. Partiyi ANAP’laştırmak istiyor” dedi. Söz konusu haber İmamoğlu'na soruldu. İmamoğlu, habere inanmadığını belirterek, "Kimse aramızı açamaz" dedi.

featured

Ankara’da bir ofis açan eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen cumartesi yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısından önce bazı PM üyeleri ile bir araya geldiği öne sürüldü.

‘PARTİYİ ANAP’LAŞTIRMAK İSTİYOR’

İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı’nın “denge ve denetleme” listesinden PM’ye giren bazı isimleri başkentteki çalışma ofisinde ağırlayan Kılıçdaroğlu, Yeni Şafak’ın iddiasına göre partililere “CHP’yi İmamoğlu’na kaptırmayın, direnin” mesajı verdi. İmamoğlu’nun İstanbul sermayesi ile olan ilişkisine de işaret eden Kılıçdaroğlu’nun, “Partiyi ANAP’laştırmak istiyor” değerlendirmesinde bulunduğu kaydedildi. CHP içinde İmamoğlu’nu durdurmak isteyen çevrelerin Oğuz Kaan Salıcı’nın etrafında örgütlenmek istediği bildirilse de Salıcı cephesinin bu noktada halen net bir adım atmadığı belirtiliyor.

İMAMOĞLU: KİMSE ARAMIZI BOZAMAZ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bakırköy’de katıldığı bir programda basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Bir basın mensubunun, bir gazetede yer alan Kılıçdaroğlu ile ilgili haberde geçen “CHP’ye İmamoğlu’nu kaptırmayın, direnin, partiyi ANAP’laştırmak istiyor” söylemi iddiasına yanıt verdi.

İmamoğlu, “Basın, gazete kupürünü, basın özetlerinde gördüm. Öncelikle benim çok referans aldığım bir gazete değil. İkincisi yani düşünün ki niye referans alınamaz; aramızdaki ilişkiyi baba-oğul ilişkisi diye tarifleyen Sayın önceki Genel Başkanımızın, beni CHP’nin en tarihi en önemli kurultayında, kurultay başkanı teklifini yaparak beni davet eden Sayın Genel Başkanımızın, böylesi bir şey söylediğini düşünebilir misiniz? Ben mümkün bile görmüyorum. O bakımdan, bu tür basın küpürleri üzerinden, gazeteler üzerinden, mesnetsiz, kaynaksız haberler vesaireler, bu haberlerle bizim aramızı bozamazlar. Kaldı ki ben CHP’nin 15 yıllık üyesiyim. Artı üyeliğini, ilçe başkanlığını yapmış, ilçe belediye başkanlığını kazanmış, iki kez de İBB’nin ardı ardına seçimini kazanmış, tabiri caizse biraz ukalaca olacak ama seçim kaybetmemiş üyesiyim. Onun için Cumhuriyet Halk Partililiği’mi kimse tartışmaya açamaz” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: İmamoğlu partiyi ANAP’laştırmak istiyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. normal yenı mi farketti. buradan defalarca soyledık. ımamoglu chp li değildir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!