Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu’na hapis cezasının ardından konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul il binası önünde açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, 21 Mayıs'ta Bursa'da yapacakları mitingin adresinin İstanbul olduğu açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ın arkasında koca bir halk var. Unutma Erdoğan, bugün Canan nezdinde vücut bulan halkın iradesi senden büyüktür. Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir" dedi.

featured
service

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘na “kamu görevlisine hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı. Hapis cezasının yanı sıra Kaftancıoğlu’na siyasi yasak kararı uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

Karar muhalefetin tepkisini çekerken, CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşma yaptı.

Bir grup partilinin yanı sıra CHP’li vekiller ve belediye başkanları da alana geldi.

Kaftancıoğlu’nun ardından partinin il başkanlığı önüne CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da geldi.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada Kaftancıoğlu’na desteğini belirtti.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Türkiye’yi zulüm ve zalimden kurtaracağız. Buradan yönetenlere, yönetene, Erdoğan’a sesleniyorum: Erdoğan sen ikiyüzlüsün, sen fırsatçısın, sen bir zorba ve bir manipülatörsün. Ama zulmün ve küstahlığın son buluyor. Erdoğan, yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu gürültü, mahallelerini sığınmacılara sattığın insanlarımızın gürültüsüdür. Bu gürültü, aç bıraktığın emeklilerimizin gürültüsüdür. Bu gürültü, elektriğini kestiğin 4 milyon insanın karanlıktaki sesidir. Milyonların acısının sesidir bu kulaklarında çınlayan ses.

Geleceğini çaldığın bu kızgın insanların sesini duyuyor musun? Yeni bir hayat başlamak üzere bu insanlar için. Her bir vatandaşın onuruyla ve özgürce yaşayacağı bir ülke yaratacağız. En karanlık anın şafağın en yakın olduğu zaman olduğunu biliyoruz, hep beraber sesleniyoruz: Erdoğan, biz göğe baktığımızda sana rağmen her şeyin daha iyiye gideceğini, bu zulmünde son bulacağını, bir kez daha huzur ve sukunetin bu ülkeye geleceğini biliyoruz. Bütün bu acımasızlıklar senin zayıflıklarından doğuyor. Evet, sen zayıfsın biz güçlüyüz. Sen sırça köşkünde yaşayacaksın, biz omuz omuza gelen bir halkız.

Cezalandırmaya çalıştığın Canan’ı arkasında koca bir halk var, bunu bir an bile aklından çıkarma. Unutma Erdoğan, bugün Canan nezdinde vücut bulan halkın sesi iradesi, halkın iradesi senden büyüktür. Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir; herkes duysun!

21 Mayıs’ta Bursa’da yapacağımız mitingimizin adresi artık Bursa değil, İstanbul’dur.”

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu’na hapis cezasının ardından konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

15 Yorum

 1. 6 gün önce

  “Canan nezdinde vücut bulan halkın iradesi” mi? KK seni kaset kumpasıyla CHP nin başına getirdiler halk isteğiyle gelmedin! Gerçekte ne ve kim olduğunu gizledin!!! Atatürk arkasına saklanarak 20 yılda Atatürkün kurduğu partinin içini boşalttın. Atatürkçüleri Cumhuriyetçileri partiden uzaklaştırıp aşiretçileri, federasyoncuları, bölücüleri ve Türk düşmanı olan unsurları partiye doldurdun. Bunlar her açıklamalarında Türklere ve devlete hakaret ediyorlar. En son yaptıkları Türklere ve Türk devletine soykırımcı iftiraları atarak hakaret ettiler. 20 yıldır iktidara gelmekten kaçtın sözde muhalefetçilik oynadın. “halkın iradesi”ymiş. Hala bizlerin aklıyla dalga geçiyor! Utanmandamı yok be. Utanmanda mı yok.

  • 6 gün önce

   Yurttaş, yaşadıklarına ekleyecek hiç bir aklıma gelmiyor. Eline sağlık diyorum ve düşüncelerini bütünüyle destekliyorum.

 2. Keşke, aynı çabayı ;Fetö kumpasından yatan 85 yaş ortalaması paşalarımız içinde gösterseydi Tesev’in kurucusu.

  • 5 gün önce

   adam ve etrafındakıler. TC iataturk ordu kemalızm dusmanı . ne beklenır kı.

   Cevapla
 3. 6 gün önce

  Andımız kaldırılırken, Türk Ordusunun Kahramanları ve Komutanı kahpece tutuklanmışken, tarihimizde ilk defa Bayrak indirene dokunulmazken, namus bilinen vatan kupon arazi olur vs vs neredeydin sayın bay kemal demiyorum, nerede kimler ile hangi hesaplar içerisinde olduğunu cok iyi biliyor Türk Milleti…

  • 6 gün önce

   Canan Kaftancıoğlu CHP e marjinalestirilmeye çalışılıyor toplumda .akp bir maden bulmuş birakirmi.idda ediyorum anayasa mahkemesi cezayı iptal edecek herşey kurgulanmis

 4. 6 gün önce

  Kürdistan Açılımcısı bir HDP’li bir diğeri için göğsünü siper etmiş ama ikisi de CHP etiketi taşıyor.! . Cananın arkasında koca halk falan yok Adalet yürüyüşündeki Kürtçü/Açılımcı dostların var..

 5. 6 gün önce

  Aniden nagehan ve imamoğlu olayı kapandı Yargı bunlara çalışıyor şimdi parladılar nagehanı hatırlayan varmı?

 6. 6 gün önce

  Devlet katil değil seri katildir…

  Canan Kaftançıoğlunun lafıdır

  • 6 gün önce

   Hayır, dürüstlük adına konuşmak gerekirse, hilâl adlı bir değersizin lafıdır.

 7. 6 gün önce

  Hem suçlu hem güçlü. Fırsat bu fırsat deyip mağdur numaraları yaparak Göztepe semtinden bir Fener Alayı başlatıp Moda üzerinden Kadıköy İskelesine akarlar. Belki finalde Kadıköy İskelede bir konser bile düzenleyebilirler.

 8. 5 gün önce

  ımamoglu kaftancıoglu kılıcdaroglu bunlara ceza vererek fılan magdur durma sokulmasının arkasındakı neden arastırılmalı.
  bunlar zaten halk tarafından cezalandırılacak.
  not : kemal bey ‘koca bır halk ‘ ıfadesı kullanmıs. yanlıs koca bır tıpışlar ordusu var demelıydı.

 9. 5 gün önce

  Cânân

  Cânân ki Degüstasyon’a gelmez
  Balıkpazarı’na ( ya da akşamları ) hiç gelmez

  Orhan Veli

  Şiire yazık!

  Cevapla
 10. 5 gün önce

  Arkada Mustafa Kemal fotoğrafı, önde ” Türkler Ermeni Soykırımı Yaptı’ destekçisi, 24 Nisan 1915 anıcısı…

  Cevapla
 11. 5 gün önce

  Bu Canan, karşımıza cumhurbaşkanı adayı olarak çıkmazsa iyidir. Ne de olsa Türk Milleti dışında her milliyete can kurban…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!