Kılıçdaroğlu, Londra’dan yeni video yayınladı… Bankalar ve fon kuruluşlarıyla görüşmesini anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından “Kara paradan evlatlarımızın payına uyuşturucu düştü. Peki ya onların çocuklarına? ” notuyla Twitter hesabından bir video paylaştı.

featured

ABD’den geldikten sonra İngiltere’ye giden Kemal Kılıçdaroğlu, burada temaslarını sürdürüyor.

Kılıçdaroğlu, daha adaylığını açıklamadan “para bulmak” amacıyla gittiği Londra’da temaslarını şu sözlerle anlattı:

“İşte ben bu parlak Türkiye için dört gündür yatırımcılarla konuşuyorum.  Önce dünyada toplam 5 trilyon dolarlık fon yöneten yatırım bankalarıyla görüştük.”

Londra’dan seslenen CHP lideri Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili halkım. Biliyorsunuz bu arada ortalığı bulandırmak için aile, anayasa konuşanlar var. Ne tesadüftür ki dünyanın neresine gitsem birilerinin ailesiyle karşılaşıyoruz. Bazen New York’taki gökdelenlerde bazen Man adasındaki banka hesaplarında. Ama aile demişken bugün Londra’da Chelsea’yi size tanıtmaya geldim. Türkiye’den kara parasını kaçıran bazı sözüm ona aileler ama gerçekte çeteler gayrimenkullerini tek tek bu semte diktiler. Diyorlar ki Bay Kemaller iktidara gelince kaçacak yerimiz olsun. Bakın ey çeteler kaçmayı düşündüğünüz sokaktayım şu an.

Ne yaptığınızı ne yapacağınızı gayet iyi biliyorum. Önce kara parayı Türkiye’ye sokuyorsunuz yıkayıp paklayıp günlerce aklıyorsunuz; sonra dışarı geri çıkarıp aileleriniz için yatırıma çeviriyorsunuz. Ne ala dünya değil mi? Hazine’mizin bir kuruşunu dahi yanınıza bırakırsam namerdim. Bu kadar net bu kadar açık söylüyorum. Göreceksiniz siz aileyi.
Bakın sevgili halkım. Bu seçimde iki Türkiye var önünüzde, birini seçeceksiniz. İlki kara parayla beşli çetelerin daha da zengin edildiği, bizim çocuklarımızaysa methin, uyuşturucunun kaldığı bir Türkiye.

‘DÖRT GÜNDÜR YATIRIMCILARLA KONUŞUYORUM’

Diğer Türkiye ise temiz, teknolojik ikilim dostu yatırımları olan, gençlerimizi sokaklardan kurtaran, girişimci evlerine yerleştiren yep yeni pırı pırıl çok güzel bir Türkiye. O Türkiye’de baronlara yer yok, mafyaya yer yok, çetelere yer yok. Orada fotoromanlara da yer yok, olmayacak da zaten.
İşte ben bu parlak Türkiye için dört gündür yatırımcılarla konuşuyorum.  Önce dünyada toplam 5 trilyon dolarlık fon yöneten yatırım bankalarıyla görüştük. Bugün toplamda 100 milyar sterlin yatırım yapmış 14 devasa fonla görüştük. Akşamsa 342 milyar dolarlık büyüklüğü ile dünyanın en büyük teknoloji yatırımlarını yapan bir yatırım grubu ile görüşeceğim.  Gençler, sevgili gençler sizin ihtiyacınız olan parayı buldum. Tüm dünyaya ilham vereceksiniz emin ol ve göreceksiniz güze Türkiye’yi nasıl birlikte inşa edeceğimizi.”

‘TEFECİLER’ DEMİŞTİ

Kılıçdaroğlu, İngiltere’deki yatırım şirketleri ve sermaye fonlarını defalarca “Londra tefecileri” olarak tanımlamış, AKP iktidarını bu tefecilere faiz aktarmakla suçlamıştı.

Kılıçdaroğlu, Londra’dan yeni video yayınladı… Bankalar ve fon kuruluşlarıyla görüşmesini anlattı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. Vay avanak Avni, vay! Vay avare kasnak, vay! Temiz paraymış, 5 trilyonluk fonmuş. Seçimler amerikada mı yapılıyor, Dingilterede mi? Zekaya bak, projelere bak. Zihni sinir yanında mantıklı kalır.

  • 3 ay önce

   Dünyanın karapara merkezinde (ör:rus okigarklarin londrada senelerdir birikmiş trilyon dolarlara yaklaşan paraları) ülkeni şikayet et ve 15 Temmuzdan sonra Tayyip korkusuyla sermayesini oraya kaçırmış adamları tayyib ailesi bireyleri gibi göster..5 trilyon fon yönetiyorlar dediğin adamlar o sıcak parayı zekat olarak mı verecekler sana?

 2. 3 ay önce

  Allam aklımızı koru!Lan video çektiği yerdeki trilyon sahibi batmış ülkesine zırnık koklatmıyor seni mi bekliyordu ki gelsin de verek diye?Bir siyasi başka bir ülkeden video çekip o ülkede mukim parayla kendi halkına müjde müjde der mi?Ne sırnaşık ne utanmaz ne rezil bir hal?Olacak iş değil!Topluca anayasal suç işleyen siyasiler ve umursayan yok!

 3. 3 ay önce

  Bankerler, Tuncelili Kemal olarak gelseydin faiz alacaktık ama Dersimli Kemal olarak geldin sana faiz yok demişler!.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!