Kılıçdaroğlu basına haber vermeden SADAT’ın önüne gitti… Yeni ‘siyasi cinayetler’ çıkışı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, günlük programında olmamasına rağmen SADAT'ın önüne geldi. Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada, "Seçim güvenliğinde bir şey olursa bunun sorumlusu SADAT'tır ve Saray'dır" dedi. Ziyaret sonrası sosyal medyadan açıklamalara devam eden Kılıçdaroğlu, geçen aylarda yaptığı "siyasi cinayetler" çıkışını hatırlattı.

featured
service

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sabah gerçekleştirilen olağanüstü MYK toplantısı sonrası bir ziyaret gerçekleştireceği duyurulmuştu. Kılıçdaroğlu’nun günlük programında, SADAT‘a gideceği yer almıyordu. Kılıçdaroğlu, İstanbul Beylikdüzü’nde Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (SADAT) önüne gitti.

Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada, “Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Dikkatini çekmek isterim kamuoyunun, gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş. Arapça ‘terör’ ‘tedhiş’ olarak tanımlanıyor, Türkçesi de ‘terör’. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş” ifadelerini kullandı.

Sedat Peker’den SADAT iddiaları: ‘Silahlanın çağrısı ortak fikrimizdi’

Kılıçdaroğlu açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Dolayısıyla eğer bugün Türkiye’de milyonlarca insan varsa ve Suriye’den gelmişlerse bunların buraya gelişlerinde en büyük rolü oynayan da SADAT’tır. Erdoğan’a sormak isterim, sen bu kuruluşu niçin danışman yaptın ve hangi gerekçeyle çalıştın. Şunu herkesin bilmesini isterim, CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar kim olursa olsun, seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliği sarsacak herhangi bir şey olursa burasıdır ve Saray’dır. Bunu bütün Türkiye’ye ve halkımıza açıkça ifade ediyoruz. Biz CHP’yiz, Kuvayı Milliyeciyiz, biz öyle SADAT’çılardan, tedhişçilerden korkacak değiliz. Korkaklar, kapılarını açmayanlardır. Buraya geldik bilgi almak istedik ama korkularından yuvalarına sığındılar. O yuva onları korumaz.”

‘SİYASİ CİNAYETLER’ HATIRLATMASI

Basına haber vermeden SADAT önüne giden Kılıçdaroğlu, ardından Twitter hesabından açıklamalarına devam etti.

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

“SADAT bir paramiliter kurum. Yani işleri suikastçı, provokatör ve terörist yetiştirmek. Erdoğan kaçakları da ülkeye bu kafayla soktu. Başka ülkelerin camilerinde bu paramiliter kafayla namaz kılacaktı, ne oldu? 8 milyon sığınmacı Türkiye’nin cenaze namazını kılmaya çalışıyor.

Erdoğan al şu paramiliter artıklarını, ne yaparsan yap. Seçim yaklaştıkça zulmünü artırma niyetindesin biliyorum. SADAT’tan da medet umuyorsan bil ki her türlü pisliğe karışmış bu zorbalardan zerre korkuyorsak namerdiz!

Siyasi cinayetler demiştim. Karanlık odaklar var demiştim. Hangi maşalar kullanılacak bu karanlık işlerde? Kimler hangi hedefler için devreye girecek? Her türlü kaostan SADAT gibi paramiliter danışmanlar sorumlu tutulur. Bil. Öyle heveslere girişme.

Erdoğan şunu sakın aklından çıkarma. Muhalefet yüreklidir. Muhalefet cesurdur. Muhalefet Türkiye’dir. Buradan mafyacıklara da sesleniyorum. Size de sokaklarımızı teslim etmeyeceğiz.

Ve son olarak halkımız, bu seçim olacak. Seçim güvenliği ne pahasına olursa olsun sağlanacak. Sizler sandığa gidip rahatça oyunuzu vereceksiniz. CHP var. 100 yıldır buradayız. Merak etmeyin.”

Kılıçdaroğlu basına haber vermeden SADAT’ın önüne gitti… Yeni ‘siyasi cinayetler’ çıkışı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Saat nedir ne değildir bilemeyiz, ülke dışında bazı faaliyetlerinin olduğu, bu faaliyetlerinden abd nin rahatsız olduğu haberlere yansıdı. Kaset Kumpası nedeni Baykal gitmiş, Kılıçdaroğlu gelmişken, Erdoğan dan kurtulacağım diye, CHP ye koşmam. Sadat önünde gösterdiği tavırdan daha büyüğünü, dunyanın her yerinde kan akıtan pentegona göstermesini beklerdim.

  • 2 hafta önce

   Türkiye’ nin eyalet şehirlerine bölünmesini, dilinin ve alfabesinin arapça olmasını isteyen bir kuruluş Pentagon’ dan daha mı az tehlikeli..
   Kılıçdaroğlu, muhtemelen seçimde bunların dahli olacağı bilgisi aldı ki bunu yaptı..

   • 2 hafta önce

    Kimin ne istediği tek başına çok az şey ifade eder. Neden istediği, stratejik amacı ne, tüm etkenler ile etikileşim sonrası nihayi sonuc ne olacak bunlar ile birlikte bakmak gerek…

    • İşte adam eski paşa, bakmış, etmiş, stratejisini yapmış, taktiklerini uygulamaya başlamış, nihayetinde demiş ki; Türk ne lan, bu ülkeyi araplaştıracağım Mesih geliyor, da’alın…

     Cevapla
 2. 2 hafta önce

  Bu adam arada güzel işler de yapıyor..önemli, çok önemli konu..

 3. 2 hafta önce

  Kemal Kılıçtaroğlundan doğru bir hamle Valla ancak 20 yıldır aklınız nerde idi Hatırladılar muhalefet olduklarını Baktılar pabuç pahalı muhalefet elden gidiyor ancak aklıma bir soru geldi Adnan tanrıverdi görevinden istifa etti bu zamana kadar nerde idi sedat peker bunca laf ettikten sonra sanki biraz tenhada sıkıştırmış gibi oldu bence

 4. 2 hafta önce

  Emperyalizmin ülkemizi getirdiği ve götüreceği yer.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!