Kılıçdaroğlu, Twitter profiline ‘Bay Kemal’ yazdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter profilindeki bio kısmına, 'Bay Kemal' ifadesini ekledi.

featured

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Twitter profilindeki Bio kısmında değişikliğe gitti. Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı | Gençlerin Demokrat Amcası” ifadelerinin yanına Bay Kemal’i de ekledi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, birçok yerde Kılıçdaroğlu’na “Bay Kemal” şeklinde hitap ediyor.

Kılıçdaroğlu, Balıkesir’de düzenlenen Milletin Sesi mitinginde ‘Bay Kemal’ ifadesi için şunları söylemişti:

“Bay Kemal sıradan bir olay değil. Söyleyeyim Bay Kemal olmak için önce ahlaklı olacaksın, Bay Kemal olmak için kul hakkı yemeyeceksin, Bay Kemal olmak için adaletli olacaksın, Bay Kemal olmak için emperyal güçlerin karşısında diz çökmeyeceksin. Bay Kemal olmak için beş cent, 1 milyon dolar para bulur muyum diye körfez ülkelerine gidip el avuç açmayacaksın. Bu ülkenin itibarını koruyacaksın. Bay Kemal olmak için hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği Türkiye’yi düşleyeceksin. Bay Kemal olmak için kadın ve erkek eşitliğini savunacaksın. Bay Kemal olmak için İstanbul Sözleşmesi’ni bir hafta içinde yürürlüğe koyacaksın. Sen kim, Bay Kemal kim?”

 

Kılıçdaroğlu, Twitter profiline ‘Bay Kemal’ yazdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Ay öldüm!Yani affınıza sığınırım ama husus,ne demekse şu algı şeysi eğer buysa “Bay Kemal” yerine “Tipitip” yazın daha ehven.Amacınız sempatiden veya sırnaşık siyaset sululuğundan iki oy daha almaksa;Tipitip ezer geçer diğer sıfatlarınızı!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!