Kulis… Kılıçdaroğlu: Bu zikzaklar beni yoruyor

Gazeteci Saygı Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisinin adaylığı üzerinden yürütülen tartışmalarla ilgili olarak yakın bir dostuna "İnanın bu zikzaklar beni yoruyor" dediğini ileri sürdü.

featured

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü yazısında “Bazı siyasetçiler artık işi gücü bırakmış, Kılıçdaroğlu’nu aday yaptırmamak üzerine çalışıyor” diyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Kılıçdaroğlu, geçen Cuma günü yakın bir dostuyla konuşurken; ‘İnanın bu zikzaklar beni yoruyor’ dedi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Erdoğan’ın çağrısına verdiği cevaptan da memnun kaldığını öğrendim. Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın da, ‘6’lı  partinin hiçbiri Erdoğan’ın peşinden gitmez’ sözleri de CHP’de memnuniyet yarattı. Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, babasını ziyarete jetle götürülüp getirilmesinin Kürt kökenli vatandaşlarımızın oyunu almaya dönük bir girişim olarak yorumlandı.

‘ADAY OCAK AYINCA AÇIKLANACAK’

Ancak, HDP’nin, Selahattin Demirtaş’ın, Cumhur ittifakına bakışında bir değişiklik yok. 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı, takvimde bir değişiklik olmazsa; Ocak ayında açıklanacak. Beklenen, bu ismin Kemal Kılıçdaroğlu olacağı.”

Kulis… Kılıçdaroğlu: Bu zikzaklar beni yoruyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Haber maşallah hem merak uyandırıyor! Hem de Kılıçdaroğlu’nu anında aday olarak ilan ediyor. Kılıçdaroğlunun seçimi alamayacağını sokaktaki çocuğa sorsan söyler. Ama Ekmeleddin’i aday yapanlar, sonrasında Abdullah Gül’ü aday yapmaya çalışanlar, sandıktan kaç oy çıktığını merak etmeyenlerden beklenebilir bir davranış olur. İyi Partiyi çıkar kenara Türkiye’de seçim sonuçları belli. Öyle bir aday çıkarırsın ki, Kılıçdaroğlu gibi, İyi Parti’nin tabanı ikiye bölünür. İyi Parti ikiye bölünürse seçim sonuçlarına etkisi olmaz. Doğal olarak Akp seçimi alır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!