Kabataş yalancısından Kılıçdaroğlu’na destek geldi!

Gezi eylemleri döneminden “Kabataş yalancısı” olarak nam salan Karar yazarı Elif Çakır'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü çıkışına destek geldi, “CHP'nin eski CHP kalması daha mı iyi?” diye sordu.

featured

Karar gazetesi yazarı Elif Çakır, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsünü yasal güvenceye kavuşturacak kanun teklifinin, konuyu siyasi rant olmaktan çıkaracak kıymetli bir adım olduğunu belirterek, “Hele de AK Parti iktidarının her seçimde “CHP gelecek başörtüsü yasakları geri gelecek” propagandası yaptığı ve bu propagandanın az sayıda bile olsa karşılık bulduğu bir konjonktürde CHP’nin AK Parti’ye hodri meydan diyerek attığı bu adım çok kıymetlidir.

CHP kadınların giyim kuşamını, siyasetin istismar alanından çıkartacak kanun tekliflerini dün TBMM’ye verdi. Şimdi sıra AK Parti’de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’da. Umarım CHP’nin bu önerisi karşısında kapı duvar olmazlar.” diye yazdı.

AKP’nin Kılıçdaroğlu’nun helalleşme siyasetini yıpratmaya, değersizleştirmeye yönelik yürüttüğü propaganda yürüttüğünü savunan Çakır, “Ama ben en çok AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin’in tepkisini yadırgadım. Ve itiraf etmeliyim ki hakkaniyet ölçüsünü aşan “Başörtüsü yasağı CHP’ye rağmen çözüldü. Onca yıl milyonlarca kadının hayatını mahvettikten sonra ya hakiki özür dileyin ya da sükut edin” sözlerini okuduğumda üzüldüm, şaşırdım.

Başörtüsü yasağı CHP’ye rağmen mi çözüldü sahiden de? AK Parti 2011 yılında Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP’nin verdiği destekle başörtüsü sorunu çözmedi mi?

Hakiki özrün ölçüsü nedir? CHP değişmesin, CHP eski CHP olarak kalsın mı mesela? Eski CHP olarak kalması daha mı iyi?” ifadelerini kullandı.

Kabataş yalancısından Kılıçdaroğlu’na destek geldi!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    nagehan imamoglunu yakti, bu kari da bunu yakar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!