Kılıçdaroğlu’na sormuş: Kastettikleriniz arasında ben de var mıyım?

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun “Holding gazetecisi”, “20 yıllık yandaşlıktan sonra…”, “kerameti kendinden menkul…” sözleriyle hedef aldığı gazeteci ve yazarların kim olduğu tartışılırken Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Kılıçdaroğlu'na “Ben miyim” diye sormuş.

featured

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, isim vermeden bazı gazeteci ve anketçileri hedef almış “kendisine ders vermeye kalktıklarını” söylemişti. Kılıçdaroğlu, “Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan, televizyonlarda konuşmayan, ‘Alo Holdinglerin’ medyası bana ders vermeyi bıraksın, ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar” demişti.

CHP liderinin bu sert çıkışının ardından “Kılıçdaroğlu kimleri kastediyor?” sorusu gündeme geldi ve bazı yazarların adı anıldı.

Bunlardan biri de Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’ti. Zeyrek bugünkü yazısında Kılıçdaroğlu’na “kastetdiğiniz kişiler arasında ben var mıyım?” diye sorduğunu Kılıçdaroğlu’nun ise “hayır” yanıtını verdiğini yazdı.

“Benim çok tarzım değil ama bizim camiada meslektaşlarını hedef göstermeyi, meslektaşları aleyhindeki çıkışları adreslendirmeyi sevenler var. Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından sonra da çok sayıda “Kemal Kılıçdaroğlu kimi kastetti” diye başlayan cümle kuruldu, karşısına bazı isimler yazıldı. Bu yazılanların bazıları “olsa olsa” denilerek yapılmış tahmin cümleleri olabilir. Bazıları ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun yakınındaki birkaç kişinin art niyetli yönlendirmeleriyle yazılmıştı.

Bazılarında fotoğrafımla birlikte benim ismim de vardı. Yani “Kemal Kılıçdaroğlu’nun kastettikleri arasında Deniz Zeyrek de vardı” diyorlardı…

Kılıçdaroğlu kimi kastetti bilmiyorum ama “holding gazetecisi”, “20 yıllık yandaşlıktan sonra…”, “kerameti kendinden menkul…”, “Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan”, “Televizyonlarda konuşmayan” gibi ifadelerle tarif edilen bir gazeteci profiline beni yakıştıranlar orada dursunlar, hadlerini bilsinler istiyorum…

O yüzden aynı minvaldeki haberlere tek tek yanıt vermek yerine, o haberlerden bazılarını alıp Kılıçdaroğlu’na gönderdim ve “Bu haberler doğru mu? Kastettikleriniz arasında ben de var mıyım, yanıtınızı köşemde yazacağım” diye doğrudan sordum. Kendisinin cevabı net oldu: “Hayır.”

Bu cevabı kendimden şüphe duyduğum için değil, “Holding gazetecisi”, “20 yıllık yandaşlıktan sonra…”, “kerameti kendinden menkul…”, “Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan” ve “Televizyonlarda konuşmayan” gibi tanımlamaları bana yakıştıran meslektaşlarıma cevap olsun diye alıp burada paylaştım.”

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu geçen haftalarda Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bir grup konuşmamda söylediğimi yeniden hatırlatma ihtiyacı duydum. Bu sefer daha net söyleyeyim… Son zamanlarda kerameti kendinden menkul bazı kişiler bir anda muhalif yazar oldular. 20 yıllık yandaşlıktan sonra, bir baktık oluvermişler işte. Bunların bazıları köşe yazarı, bazıları araştırmacı formatında önümüze çıkıyorlar; muhalefet nasıl yapılır, kelle koltukta mücadele eden bana öğretmeye kalkıyorlar. Defalarca suikast teşebbüsüne uğramış bana, köşelerinde ders vermeye kalkıyorlar. Şunu çok iyi bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan, televizyonlarda konuşmayan, ‘Alo Holdinglerin’ medyası bana ders vermeyi bıraksın, ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar. Bu böyle biline.”

Kılıçdaroğlu’na sormuş: Kastettikleriniz arasında ben de var mıyım?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!