Kılıçdaroğlu’ndan 6’lı masa açıklaması: Bazılarının inadına karşın kucaklaşacağız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Bizi ayırmak isteyenler başkaları ama biz bölünmeyeceğiz, ayrışmayacağız. Bazılarının inadına karşın beraber olacağız, kucaklaşacağız." ifadelerini kullandı.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da katıldığı bir açılış töreninde altılı masaya vurgu yaptı. “Hiç kimsenin kimliğini, yaşam tarzını, inancını sorgulamadan bu ülkede herkesin 85 milyon insanın huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye’yi inşa etmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken millet ittifakı olarak yapıyoruz, altı partiyiz, altı lideriz orada ama hepimiz bu ülkede huzur istiyoruz, birlikte yaşamak, kucaklaşmak istiyoruz” diyen CHP lideri, “Bizi ayırmak isteyenler başkaları ama biz bölünmeyeceğiz, ayrışmayacağız. Bazılarının inadına karşın beraber olacağız, kucaklaşacağız” dedi. CHP lideri, “Millet İttifakı olarak kararlıyız, bu ülkeyi aydınlığa kavuşturacağız” diye ekledi.

CHP lideri, Ankara Büyükşehir Belediyesi Yeni Balık Hali ve Başkent İlçeler Terminali açılış töreninde konuştu.

“Sözlerine Ankara’nın Türkiye’nin kalbi olduğunu ve Ankara’nın bir başkent olarak diğer illere örnek olması gerektiğini bilen ve bu doğrultuda çaba harcayan bir başkandır. Ankara sadece Ankara değildir aynı zamanda Orta Anadolu’dur. Başkentin dünyadaki bütün başkentlerle yarışabilir konumda olması lazım. 21. Yüzyılda metropollerin de birbiriyle yarışı vardır, o çerçevede bakmak ve değerlendirmek gerekiyor. Mansur Başkan sadece bu iki tesisi yapmadı aynı zamanda kırsal kalkınma konusunda Türkiye’ye örnek olacak pek çok projenin altına imza attı” diye başlayan Kılıçdaroğlu, sözlerinin devamında gençlere değindi. Kılıçdaroğlu, “Gençler bizim için çok kıymetli. Türkiye’nin nüfusunun yarısından fazlası gençlerden oluşuyor. Dolayısıyla gençleri ihmal eden bir yönetimi asla Türkiye kabul etmiyor. Biz bütün gençleri kucaklıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’Yİ AYDINLIĞA ÇIKARACAĞIZ’

Kılıçdaroğlu, ardından lafı birlik ve beraberliğe getirdi, altılı masaya vurgu yaptı:

“Bütün bunlar toplumun kucaklaşmasına ortam hazırlıyor. Kucaklaşıyoruz. Bütün bunlar aynı zamanda helalleşmemize ortam hazırlıyor, helalleşiyoruz. Hiç kimsenin kimliğini, yaşam tarzını, inancını sorgulamadan bu ülkede herkesin 85 milyon insanın huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye’yi inşa etmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken millet ittifakı olarak yapıyoruz, altı partiyiz, altı lideriz orada ama hepimiz bu ülkede huzur istiyoruz, birlikte yaşamak, kucaklaşmak istiyoruz. Bizi ayırmak isteyenler başkaları ama biz bölünmeyeceğiz, ayrışmayacağız. Bazılarının inadına karşın beraber olacağız, kucaklaşacağız. Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız. Allah aşkına kavgadan bıkmadık mı ya? Kardeş kardeşi sorgulamaya başladı. Yetmiyor mu! Niye kucaklaşmıyor, neden helalleşmiyoruz. İlla kavga mı edelim. Elin oğlu avucunu ovuştursun diye. Öyle mi olacak yani! Biz milli kurtuluş savaşını veren bir gelenekten geliyoruz değerli Ankaralılar. Şimdi kavganın zamanı değil, birlikte olmanın zamanı. Hiçbir grubu hiçbir kişiyi hiçbir yapıyı bayrağımıza ve vatanımıza bağlı kaldığı sürece herkesin başımızın üstünde yeri vardır. İki kırmızı çizgimiz vardır. Vatanımız ve bayrağımız. Vatanını ve bayrağını kim seviyorsa başımızın üstünde yeri vardır. Bu vatandaş beraber yaşayacağız, onurumuzla gururumuzla yaşayacağız.”

Kılıçdaroğlu, “Biz Millet İttifakı olarak kararlıyız. Millet İttifakı olarak bu ülkeyi aydınlığa kavuşturacağız. Ekonomiyi düzelteceğiz, kavgayı biriktireceğiz, her sofraya bereketi getireceğiz. Beraberliği savunacağız” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’ndan 6’lı masa açıklaması: Bazılarının inadına karşın kucaklaşacağız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!