Kılıçdaroğlu’ndan ‘Abdullah Gül’ yorumu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Abdullah Gül'ün adaylığı' ile ilgili soruya “Herkes aday olma hakkına sahiptir. Elbet sayın Gül de..." yanıtını verdi.

featured

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay’a konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun gündeme dair sorulara verdiği yanıtların satırbaşları şöyle:

“- (Abdullah Gül’ün adaylığı) Biz altı lider yeni seçilecek cumhurbaşkanı ile birlikte yapılması gerekenleri konuşuyoruz. Temel konularda mutabıkız. Ancak henüz masada isimlendirme yapmadık. Herkes aday olma hakkına sahiptir. Elbet sayın Gül de… İnsanlar aday olarak görmek istediği kişilerin adını telaffuz edebilir. Bizim 6’lı masada isim değerlendirmemiz yok.

-İstanbul, Ankara, öteki belediye başkanlarımız gayet güzel çalışıyorlar. Görevlerinin gereğini yerine getiriyorlar.

– Sedat Peker mafya içindeki bir kişi olarak içeriden bilgi veriyor. Zaten mafyatik örgütler bu yolla çökertilir. Savcıların bir şey yapmasına gerek yok. Sedat Peker’in söylediklerini sıralayıp ifade alacaklar. Tek tek kişilerle uğraşmak yerine köklü bir temiz eller operasyonu gerekli. Ancak çarkın içindekiler çarkı temizleyemezler. Burada ana sorun savcılar değil, başsavcılar.

– Türkiye seçim atmosferine girdi. Öyle ya da böyle erken seçim görünüyor. Yaptıkları son değişikliğin uygulanabilmesi için bir yıl geçmesi gerekiyor ya, nisandan sonra seçim güçlü olasılık…

-Sandık güvenliğini şimdiden örgütlemeye başladık. Kusura bakmasınlar YSK’ye güvenmiyoruz. 81 ildeki sandık sorumlusu belli. İlçe başkanlarımız onları zaman zaman arayıp sağlama yapıyor.

– Ekonomi, Nebati olayı falan değil. Onu aştı. Günübirlik yaşıyorlar. Tam bir talan ekonomisine döndü. Giderayak ne bulursak götürelim, diyorlar.

-Beşli çete bir ara bizimle diyalog ortamı aramıştı. Artık bıraktılar. Umutlarını yitirmiş olmalılar.

– Devlet kurumlarından bize bilgiler gelmeye devam ediyor. Bunları arkadaşlarımız değerlendiriyor. Hemen kullanma amacı da gütmüyoruz.

– Helalleşme beklediğimden daha çok karşılık buldu. Tersine helalleşme de söz konusu oluyor. Bize gelip “Geçmişte size çok haksızlık ettik” diyorlar…

– Sadece bizde değil dünyada da otoriter yönetimler döneminin sonuna geliniyor. Değişim Türkiye’den başlayacak.

– Bu iktidar gidici. Halk bu kararı verdi. Her şey bizim daha fazla güven vermemize bakıyor. Bunun için Anadolu’yu dolaşıyoruz. Muhtarlarla toplantı yaptığımız gün vali de toplantı koyuyor. Ama çoğunlukla bizi tercih ediyorlar.

ADAY OLMAKTAN ÇOK…

Son sözümüz:

Kılıçdaroğlu’nun önceliği aday olmaktan çok, aday belirleme gücünü kıskançlıkla elinde tutmak!”

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Abdullah Gül’ yorumu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 7 ay önce

  TSK’yı hele de Deniz Kuvvetlerini çökertmek için başrol oynayan emperyalizmin baş piyonlarından biri “sayın gül” de aday olabilir diyorsun. Şaşırmıyoruz. Senin ilk göz ağrın zaten. Bulduğu savcıyı yurt dışına elini kolunu sallayarak gönderdiler. Türkiye Cumhuriyetine kast edenleri sen cumhurbaşkanı yap, görevlerine iade et, orduyu fetöcülere teslim et. Eline almışsın kağıttan bir sözde adalet bayrağı sallayıp duruyorsun. Niye hala sandıktan “hiç biri” birinci çıkıyor sanıyorsun. Çünkü hiç birinizde utanacak yüz kalmamış!

 2. 7 ay önce

  Sedar PEKER i tercih ederim

 3. 7 ay önce

  Neredeyse ”Herkes aday olma hakkına sahiptir. Elbet sayın Gülen de, sayın Öcalan da, sayın Demirtaş da, sayın Zekeriya Öz de, hatta hatta – yerlerse yeniden- ekmek için Ekmelettin efendi bile” diyecek.
  Koskoca CHP’yi getirdiğiniz yer burası…

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!