Kılıçdaroğlu’ndan Akşener mesajı: Başka bir partinin içişlerine karışmamalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın adaylığı ile ilgili çıkışları için "Bir parti başka bir partinin içişlerine karışmamalı" dedi. İmamoğlu'nun Saraçhane çağrısıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, "Çağrısından bilgim yoktu, sosyal medyadan öğrendim” ifadelerini kullandı.

featured

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu televizyonların Ankara temsilcileri ile toplantı yaptı. Toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu “İmamoğlu’nun çağrısından bilgim yoktu, sosyal medyadan öğrendim” ifadelerini kullandı.

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın aktardığına göre, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin, “Kararı verecek olan 6’lı masa, adayımız sizsiniz derlerse elbetteki aday oluruz. Altı liderin ortak iradesine saygı göstereceğiz” dedi.

‘İÇİŞLERİMİZE KARIŞILMAMALI’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘İmamoğlu ve Yavaş’a hayır’ demeyiz açıklamalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Bir parti başka bir partinin içişlerine karışmamalı. Her partinin kendi kuralları vardır. Her parti kendi içerisinde değerlendirmesini yapmalı.” dedi.

SARAÇHANE GÖRÜNTÜSÜ: SAYGI DUYMAMIZ LAZIM

İmamoğlu kararı sonrası Saraçhane’de buluşmayla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu çağrı yaptı. Meral hanım katıldı. Saygı duymamız lazım. 6 lider de benzer tepkiler gösterdi.” şeklinde konuştu.

ADAY NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Altılı masanın Cumhurbaşkanı adayının ne zaman açıklanacağını da yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Hükümet programı ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş takvimi belli olduktan sonra aday açıklanır” yanıtını verdi.

ADAY OLMAK İSTİYOR MUSUNUZ?

Aday olmak istiyor musunuz sorusunu da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Kararı verecek olan 6’lı masa, adayımız sizsiniz derlerse elbetteki aday oluruz. 6 liderin ortak iradesine saygı göstereceğiz” dedi.

ÇOKLU ADAY OLUR MU?

“Çoklu aday olur mu” sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Masada çoklu aday konusu tartışılmadı. Tartışılabilir ama hiç konuşulmadı. Bir lider masaya getirilirse tartışılır” dedi.

 

Kılıçdaroğlu’ndan Akşener mesajı: Başka bir partinin içişlerine karışmamalı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 1 ay önce

    6 li masadan herhangi bir lider de turkiyeyi yonetecek kapasite yoksa aday olamayacaksalar ne diye konusuyorlar etraftan birini aday gostermeye calisiyorlar

  2. 1 ay önce

    bunlar da kendilerini liderden sayiyor. Tayyip bir daha dagitsin da alayinizi teyzenizin imam bayildisini gorun. Ona da mustehak, gitsin bidenin psikletinin pesinde gostursun, basganim.

  3. 1 ay önce

    Ulen görende mahkemenin tarihi sanki kinder süpriz gibi mahkemeden 1 gün önce söylendi zanneder Mahkemenin tarihi uzun süredir belliydi Yaptığın açıklamaya kargalar güler Daha ne yapalım? Kemal basiretsizliğini daha dile nasıl dökelim?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!