Kılıçdaroğlu’ndan ‘Akşener’ sorusuna yanıt: Konuşmam doğru olmaz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “tek Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmak istediği" iddiasını yalanlarken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuya dair konuşmak istemediğini açıkladı.

featured

İyi Parti lideri Meral Akşener’in muhalefet seçimi kazanırsa tek Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmak istediği, bu konuyu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer liderlere duyurduğu yönündeki haberleri, Gazeteci Murat Yetkin, iddianın muhatabı taraflara sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu konuları da 26 Ocak’ta görüşeceğiz. Bunlar Yol Haritası ve Ortak İlkeler Metnini ilgilendiren konular. Dolayısıyla benim bugünden diğer liderleri etkileyecek şekilde konuşmam doğru olmaz” derken; İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise, “Yalan” dedi. Akşener, “Bakın yanlış bilgi demiyorum, yalan diyorum. Birileri maalesef gazeteci arkadaşlarımızı işletmiş. Ne Sayın Kılıçdaroğlu ne Masa’daki diğer arkadaşlarımıza bu konuda değil talepte bulunmak, ima yollu bir şey söylemiş değilim” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU KONUŞMAK İSTEMEDİ

Yetkin, söz konusu yazısında, “Akşener’in sözleri çok açık. Ev sahipliği yapacağı kritik 26 Ocak toplantısına Cumhurbaşkanı Yardımcılığı tartışmasıyla gölge düşürülmesini istemiyor. Kılıçdaroğlu’nun ise ‘konuşmak istemediği’ yanıtı dahi kendi başına bir yanıt. Birincisi, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı konusunun da 26 Ocak’ta Masa’da olduğu kesinleşmiş durumdadır. İkincisi, siyaset lisanında bu soruya şu anda yanıt verilememesinin olmanın anlamı, bu konuda -Akşener’e atfedilen dahil- faklı önerilerin bulunduğu ama bunlara 26 Ocak’ta son şeklinin verileceğidir” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Akşener’ sorusuna yanıt: Konuşmam doğru olmaz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!