Kılıçdaroğlu’ndan Akşener yorumu: ‘Güce teslim olmuştur’

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti'nin Kurucusu ve eski Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesini eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Böyle bir görüşme yapılması en azından hem parti ahlakına uymaz hem de aykırıdır. Parti ahlakına uymaz çünkü uzun yıllar bir partinin genel başkanlığını yapmış birisinin partisini devre dışı bırakarak Erdoğan’la görüşmesi etik değildir" dedi.

featured

Erdoğan ile Akşener görüşmesini değerlendiren Eski CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Bu görüşmeyle ilgili birinci soru görüşme talebinin kimden geldiği olmalı. Eğer, Erdoğan’ın talebi üzerine Sayın Akşener bu görüşmeyi yaptıysa, bu Erdoğan’ın gücüne teslim olmak demektir” ifadelerini kullandı.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Bu görüşmeyle ilgili birinci soru görüşme talebinin kimden geldiği olmalı. Sayın Erdoğan’ın daveti üzerine mi, yoksa Sayın Akşener in talebi üzerine mi bu görüşme gerçekleştirildi. Bu önemli. Buna göre şu değerlendirme yapabilirim:

1-Eğer, Erdoğan’ın talebi üzerine Sayın Akşener bu görüşmeyi yaptıysa, bu Erdoğan’ın gücüne teslim olmak demektir.

2-Eğer kendi talebi yani Sayın Akşener, ‘Ben görüşmeyi talep ettim, dolayısıyla bu talebimi de Sayın Erdoğan kabul etti’ diyorsa bunun gerekçelerini Sayın Akşener kamuoyuna gerekçeleriyle açıklamalı.

Sayın Akşener, Erdoğan’la görüşme talebinde bulunduysa bunu açıklamalı. Çünkü İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nu bile devre dışı bırakıldığı anlaşılıyor.

Böyle bir görüşme yapılması en azından hem parti ahlakına uymaz hem de aykırıdır. Parti ahlakına uymaz çünkü uzun yıllar bir partinin genel başkanlığını yapmış birisinin partisini devre dışı bırakarak Erdoğan’la görüşmesi etik değildir.

Partisine bilgi vermesi gerekirdi. Yani bu görüşmenin öncesinde görüşme kendisinin talebiyse mutlaka ‘Şu gerekçelerle ben Erdoğan’la görüşeceğim’ demesi lazımdı. Veya Erdoğan’ın talebi üzerineyse ‘Evet, ben Erdoğan’la görüşeceğim. Erdoğan’ın böyle bir talebi var. Sizin parti olarak söylememi istediğiniz bir şey var mı?’ diyerek en azından kendi partisine sormalıydı. Burada konuşması ve kamuoyunu aydınlatması gereken Sayın Akşener. Neden aydınlatmadığını bilmiyorum. Medyada, oğlu için büyükelçilik, kendisi için Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı istediğine ilişkin haberler yer alıyor. Tabi onlara çok fazla bir şey söylemiyorum. Burada önemli olan görüşme talebinin kimden geldiğidir.”

Kılıçdaroğlu’ndan Akşener yorumu: ‘Güce teslim olmuştur’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. Tarihin ve insanlığın gördüğü en boş teneke.

  2. Peki ya sen Kılıçdaroğlu? Baykal’ın bir FETÖ darbesi ile devrilmesi devamında yerine getirilen, Soros’un TESEV vakfı kurucu üyesi, kendi deyimi ile “dersimli Kemal”… “Partisini devre dışı bırakarak Erdoğan’la görüşmesi etik değildir” diyorsun, ABD’lerde ekibini ve gazetecileri devre dışı bırakıp, son dakika uçaktan sıvışmak!! etik mi idi? Tencere dibin kara!

  3. birisi cillerin artigi, oburu hdp/dem esbaskani.

  4. sen önce kendıne bak.benzer şeylerı defalarca yaptın.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!