Kılıçdaroğlu’nun EYT çağrısına Bakan Nebati’den yanıt

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nuredin Nebati'nin “piyasa manipülatörü” suçlamasına EYT (emeklilikte yaşa takılanlar) çağrısıyla yanıt verdi. Nebati ise "EYT ve Öğretmenlerimiz konusunda da ilgili bakanlıklarımızla koordineli çalışmalarımız uzun süredir devam ediyor" dedi.

featured

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün yayımladığı bir videoyla vatandaşlara seslenmiş ve vatandaşların bankalar tarafından varlık şirketlerine olan borçlarına yönelik “Avukatlar tarafından aranacaksınız, tehdit edecekler, sakın ödemeyin” demişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kılıçdaroğlu’nun paylaşımına dün gece “Sayın Kılıçdaroğlu, Anlaşılan siyasi beklentileriniz uğruna hesapsızca konuşmakta ve adeta bir piyasa manipülatörü gibi davranmakta ısrarcısınız” diye yanıt vermişti.

Kılıçdaroğlu, Nebati’nin yanıtına yanıt verdi:

“Sayın Nebati, gece gece panikle bana yazmışsınız, gazetelerinize gece yarısı manşet değiştirtmişsiniz. Oysa rahat olabilirsiniz, milletimizin derdi çözülsün, tek laf etmem demiştim zaten. Yeni hedef EYT ve Öğretmenler olmalıdır. Haydi bakalım…”

NEBATİ’DEN EYT YANITI

Bakan Nebati ise EYT ve öğretmenler konusunda ilgili bakanlıkların uzun süredir çalıştığını söyledi.

Twitter hesabı üzerinden Kılıçdaroğlu’na yanıt veren Nebati “Sayın Kılıçdaroğlu, bizim panikle yaptığımız hiçbir işimiz yok, sadece sizin rol kapma girişimlerinizi deşifre ediyoruz. 27 Temmuz’dan bu yana Adalet Bakanlığımızla birlikte dar gelirli vatandaşlarımıza dönük devam eden çalışmalarımız kamuoyunun zaten malumudur. Sizin de çok iyi bildiğiniz üzere EYT ve Öğretmenlerimiz konusunda da ilgili bakanlıklarımızla koordineli çalışmalarımız uzun süredir devam ediyor. Anlaşılan bizi yakından takip ediyorsunuz. Bizi izlemeye devam edin” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun EYT çağrısına Bakan Nebati’den yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Al birini vur ötekine.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!