Kılıçdaroğlu’ndan ‘CHP örgütlerine kumpas’ açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Harmandalı Elektrik Üretim Tesisi Açılış Töreni'nde konuşuyor.

Sözcü yazarı Rahmi Turan’ın ‘Külliyeye giden CHP’li’ haberinin kaynağı olarak gösterdiği gazeteci Talat Atilla’dan ilk açıklama geldi. Atilla, haber ilk geldiğinde Kemal Kılıçdaroğlu’na doğrulattığını iddia etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin Saray’a gittiği iddialarının kaynağının kendisi olduğu yönündeki ifadelere cevap veremedi.

İzmir’de yaptığı konuşmada Erdoğan’ın kanıtlarsan istifa ederim, yoksa sen istifa eder misin? sözlerine de yanıt veren Kılıçdaroğlu, karşılıklı televizyona çıkma teklifinde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

CHP’YE YÖNELİK KUMPASLAR VAR

CHP örgütlerine yönelik ciddi kumpaslar var. CHP’yi nasıl geriletiriz diye kumpaslar kuruluyor. Erdoğan geldi İzmir’e bir sürü laflar etti. Ben Cumhurbaşkanlığını ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun diyor bana. Sen ister Cumhurbaşkanlığı’nı koy, ister koyma, seninle her yerde, her ortamda tartışmaya hazırım. Bize kumpas kurmaya çalışıyorlar, buna asla izin vermeyeceğiz. Erdoğan’a buradan bir daha çağrı yapıyorum. Olur da benim dediğim televizyona gelmezsin, bağımsız televizyonlara gelmezsin, ben senin istediğin televizyona gelmeye hazırım. Gelmeyen namerttir.

Bir çocuk yatağa aç giriyorsa rahat uyumayacaksınız. Biliyorum işsizlik var. Az önce bir kadın ‘açım’ diye ağladı. İçim sızladı. Saray’da oturan zat bu feryadı duyuyor mu acaba?

Vatandaşın derdini bilmiyorlar ama bizimle uğraşıyorlar. ‘CHP’yi nasıl geriletebiliriz, nasıl kumpas kurabiliriz’ diye düşünüyorlar. CHP örgütlerine yönelik ciddi kumpaslar var. Türkiye’nin gündemini başka yere çekmek istiyorlar. Erdoğan dün İzmir’e geldi. Bir sürü laf etti ama şu cümle çok önemli: “Ben Cumhurbaşkanı adaylığımı ortaya koyuyorum, sen koyabiliyor musun?” dedi. Buradan Sayın Erdoğan’a bir daha çağrı yapıyorum. Ben seninle her ortamda konuşmaya, tartışmaya hazırım. Olur ya benim dediğim televizyona gelmezsin, ben senin istediğin televizyona gelmeye hazırım. Mesela A Haber’e, ATV’ye gidelim. Sen ordunla gel, ben yalnız başıma geleceğim. Gelmeyen namerttir!

Ben senin bildiğin adamlardan değilim. Ben alnı temiz, insanı seven, insanlar arasında ayrım yapmayan biriyim. Benim çoluk çocuğum gidip de Amerikalarda büyük binalar almaz. Çünkü biz dürüstüz.

Belli çevreler, Erdoğan’ın bana yönelik eleştirilerini destekliyorlar. Havuz meydyası… Siz zaten itibarsız yayın organısınız. Sizler halkı köreltmek için yayın yapıyorsunuz. Milletin anası ağladı. Çocuklar yatağa aç giriyor.

Başkasının önünde konuşmak kolay, yalan söylemek kolay… İster televizyona yalnız gel, istersen ordunla gel. Söz veriyorum yalnız geleceğim. Bizim verilmeyecek hesabımız yok. Seni gayet iyi tanıyorum. Fakir fukaranın hakkını boğazından indirenleri de biliyorum. Sen bana 5 soru soracaksın ben de sana 5 soru soracağım. Ne olduğunu millet görecek. Bu konunun arkasını bırakmayacağım. Öyle iftira atıp kaçmak yok. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormak benim namus borcum.

Ayrıntılar geliyor…