Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken İmamoğlu mesajı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, adı Cumhurbaşkanı adayları arasında anılan Ekrem İmamoğlu için “Belediye çalışmalarına devam” mesajı verdi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Şişli Sofrası’ tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de yer aldı.

CHP’li belediyelerin çalışmasından övgüyle bahseden Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Milletimizin önündeki seçimlerde, milletimiz bunun ne demek olduğunu gösterecek. Buna yürekten inanıyorum. Halktan çalınan o 418 milyar doları kuruşu kuruşuna aldığımızda halkın sofrası şenlenecek, hak yerini bulacak. Evet biz bunu başaracağız ve birlikte başaracağız. Şişli’den söz ederken elbette ki diğer belediye başkanlarımız da çalışıyor ama İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın hakkını da teslim etmemiz gerekiyor. Sadece sofra alanında değil, metrosundan, can dostlara kadar İstanbulluların yaşanabilir bir kentte yaşamaları için elinden gelen bütün çabayı gösteriyor. Evet engeller çıkarıldığını biliyorum. Evet engellerle boğuşsun diye biliyorum ama bildiğim bir tek şey var. Bizim belediye başkanlarımız özellikle de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız bütün engelleri aşar ve halkına hizmet verir. Tekrar hepinizin huzurunda belediye başkanlarıma yürekten teşekkür ediyorum.”

İSTANBUL’UN YAŞAM MALİYETİNİ AÇIKLADI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ise ekonomi politikalarını eleştirirken, vatandaşların enflasyon yükünün sıkıntısını çektiğini anlattı.

İstanbul Planlama Ajansınca hazırlanan “İstanbul’da yaşam maliyeti” verilerini paylaşan İmamoğlu, şunları söyledi:

“İstanbul’da yaşam maliyeti 2021 Aralık ayından 2022 Aralık ayına kadar olan süreçte İstanbul’da yaptığımız araştırmada yüzde 112’yi aşan bir oranda ne yazık ki arttı. Yine 2022 Aralık ayında İstanbul’da 4 kişilik bir ailenin yaşam maliyeti tam 27 bin 596 lira. Yani neredeyse dört kişinin yaşadığı bir ailede dördü de en az asgari ücretle çalışmalı ki bunun üzerine çıkabilsin ki, böyle bir aile demografisi ülkemizde yok. İstanbul barometresine göre İstanbulluların yüzde 61’i son 3 ay içerisinde ‘Geçinebilecek kadar para kazanamıyorum.’ diyor, yüzde 61’i geçinemediğini söylüyor. TÜİK verilerine göre, 2021 Ekim-2022 Ekim arasında gıda enflasyonu tam yüzde 27’den yüzde 99’a çıktı, bu TÜİK’in verileri. İTO verilerine göre ise İstanbul’da gıda enflasyonu yüzde 21’den tam yüzde 115’e çıktı. Bunlar aslında yaşamı derinden etkileyen gerçek veriler.”

Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken İmamoğlu mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!