Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Alevi’ desteği sözü

“Başörtülü kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşması için önerdiğimiz bu kanuni zırhı sen destekle Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız.”

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘başörtüsü’ kanun teklifine karşı el yükselterek “Anayasa değişikliği” çağrısı yapmış, “Eğer dürüstsen, eğer samimiysen, şayet bu zat temel bir insan hakkı olan başörtüsü meselesini ülkenin gündeminden kati suretle çıkarmakta samimiyse, gelin çözümü yasa değil, anayasa düzeyinde sağlayalım” demişti.

Erdoğan aynı konuşmada, cuma günü Aleviler konusunda da adım atacaklarını duyurdu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın anayasa çağrısına ve Aleviler konusundaki sözüne yanıt geldi.

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu:

“Başörtülü kadınların hak ve özgürlüklerine kavuşması için önerdiğimiz bu kanuni zırhı sen destekle Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız.

Bu kullandığın zehirli dili de artık bırak, çok çirkin bir üslubun var. Türkiye için iyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Senin yasakçı zihniyetine rağmen, özgürlükler getirmeye çalışıyoruz.”

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Alevi’ desteği sözü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Emperyalistler hem sömürgelerinde, hem kendi ülkelerinde, ikili, üçlü beşli oynarlar. Tarihi bir ana şahitlik ediyoruz.

    Sözümona birbirine muhalefet etmesi gereken iki kutup seçimlere ve iktidar değişimine 5-10 Ay kala eş güdümlü hareket etmeye başlıyorlar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!