Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Banker Yakup’ benzetmesi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TOKİ'nin toplu konut projesiyle ilgili Erdoğan'a müteahhitlere hazineden gelir güvencesi istedi. “Yoksa proje bitmeyecek” diyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın seçim sürecini TOKİ paralarıyla finanse etmek istediğini öne sürdü.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Cumhuriyet döneminin en büyük konut projesi” diye sunduğu TOKİ’nin sosyal konut projesiyle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ilk yorum geldi.

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu:

“Konut meselesi gündemde. Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır aynı hikaye. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben sosyal devletin savunucusu olarak sosyal konutların yaygınlaşmasını canıgönülden istiyorum.

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl fakir fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa yalandan beton harcı dökmeye…

Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!”

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Banker Yakup’ benzetmesi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!