Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Helalleşmeye savaş açıyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TEKNOFEST ziyaretini hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi: "Gençlerin teknoloji fuarında helalleşmeye savaş açıyor. Derdini hepimiz biliyoruz. Çapı bu."

featured

“Helalleşme” açılımı başlatan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’daki konuşmasında kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Gençlerin teknoloji fuarında helalleşmeye savaş açıyor. Derdini hepimiz biliyoruz. Gençler, sakın ama sakın kavga etmeyin. Sakın bu hamasi söylemleri dinlemeyin. Tek derdi bu harami düzeneğin ömrünü biraz daha uzatabilmektir. Çapı bu!” ifadelerini kullandı.

AKP Samsun Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TEKNOFEST’i görüp de gururlanmamak mümkün değil. İktidara geldiğimiz yerli ve milli yüzde 20’ydi ama şimdi yüzde 80. Nereden nereye? Bu durarak, yatarak olmuyor Bay Kemal, çalışarak oluyor. Ama sağ olsun TEKNOFEST’e turistik bir seyahat yapmış. Orada da kendisini dolaşırmışlar. İnşallah ilham almıştır” demişti.

“Bu başarılardan yıllarca ülkemizi teknoloji çöplüğü haline getirenlerin çok ciddi rahatsız olduğunu biliyoruz” diyen Erdoğan, “Terörle mücadelemizi kendi silahlarımızla yürütebilmemizin bölücü örgüt yandaşlarını rahatsız ettiğini biliyoruz. Ne diyor? Helalleşme. Bu bir oyun. Bu oyunun yerini hesaplaşma söylemlerini almasının gerisinde işte bu hazımsızlık var” şeklinde konuşmuştu.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Helalleşmeye savaş açıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

  1. 1 ay önce

    Bu herif ölene kadar iktidar yüzü göremez.

  2. 1 ay önce

    Helalleşme yani biz Atatürk’ün yaptıklarından beraat ediyoruz ve megalo ideaya elimizden gelen yardımı yapacağız

  3. 1 ay önce

    Freni patladı bunun!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!