Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Ne anlatıyorsun sen…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızını evlendirmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt verdi.

featured

İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, kızı H.K.G.’yi henüz 6 yaşındayken imam nikâhıyla ‘evlendirmesi’ ve çocuğun yıllarca cinsel istismara maruz bırakılması, Türkiye gündemindeki yerini koruyor.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, çocuk istismarına ilişkin ilk kez konuştu. Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Erdoğan, “Günümüz şartlarında 13 yaşında nişan 14 yaşında evlilik durumunu kabul edebilmemiz asla mümkün değildir. Hele hele daha küçük yaşta istismar faciasını kabul etmemiz mümkün değildir” dedi. Erdoğan konuşmasında Kılıçdaroğlu’na da tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Erdoğan’a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, şu ifadelere yer verdi:

“Erdoğan “Çocuğun erken yaşta evlendirilmesi” mi dedin sen? Ne evlendirilmesi, ne anlatıyorsun sen! 6 yaşında çocuk sistematik tecavüze uğradı, şürekan yıllarca sümenaltı etti. Yakalandın, hem de fena yakalandın…”

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Ne anlatıyorsun sen…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!