Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın ‘yalnızlık’ sözlerine yanıt

Eski CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bay Kemal’i günah keçisi ilan edip yalnızlığa iterek CHP’nin başına Özgür Efendi’yi getirenlerin ilk işi bu partiyle bölücü örgütün güdümündeki partiyi DEM’lemek oldu" sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Bak Erdoğan, benim yalnızlığım 5’li çetelerle mücadele de… Keçi falan demişsin bu vesileyle sana et ve süt fiyatlarını hatırlatacak bir liste yaptım" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova’da aday tanıtımında yaptığı konuşmada eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ilişkin olarak “Gazi Mustafa Kemal’in partisini götürdüler, bölücü örgütün partisi DEM’e verdiler. ‘Gel bakalım Muharrem’ dediler, FETÖ taktikleri ile tasfiye ettiler. Bay Kemal’i günah keçisi ilan edip yalnızlığa iterek CHP’nin başına Özgür Efendi’yi getirenlerin ilk işi bu partiyle bölücü örgütün güdümündeki partiyi DEM’lemek oldu” demişti.

thumbnail
İlişkili Haber
Erdoğan’dan ‘Kılıçdaroğlu’ sözleri: Günah keçisi ilan edip, yalnızlığa ittiler

KILIÇDAROĞLU’NDAN YANIT

Kılıçdaroğlu, X hesabından yaptığı paylaşımla Erdoğan’a yanıt verdi.

“Bak Erdoğan, benim yalnızlığım 5’li çetelerle mücadele de… Keçi falan demişsin bu vesileyle sana et ve süt fiyatlarını hatırlatacak bir liste yaptım. Bu listeyi her ay güncelleyeceğim ki, aziz milleti ne hale getirdin gör!” diyen Kılıçdaroğlu, 3 kişilik bir ailenin 3 öğün yemek listesinin maliyeti ile Erdoğan’a yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Aşağıda senin alışveriş yaptığın Tarım Kredi Kooperatifinden aldığım fiyatlarla hazırlanan, 3 kişilik bir ailenin 3 öğün yemek listesinin maliyeti var” diyerek bir liste paylaşan Kılıçdaroğlu, paylaşımına şu notu düştü:

“Sadece temel gıda maddeleriyle karınlarını doyurmalarının, günlük maliyeti 422,31 aylık maliyeti 12.669 TL. Sofraya, bırak senin çok sevdiğin kestane balı, manda yoğurdunu koymayı, öğlenki makarnaya kıyma koyamadık!

Bu millete reva gördüğün, emekli maaşı 10 bin TL, asgari ücret 17 bin 2 TL.

Kirayı, faturaları, deterjan ve giyim masraflarını da sen öde!”

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın ‘yalnızlık’ sözlerine yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. Hala bos bos konusuyor.

 2. durumu iyi değil.

 3. Yani et ve süt fiyatları uygun olsa ,

  Usd 1.8 Tl olsa

  Benzin ucuz , faizlerde düşük olsa hükümeti destekleyecektiniz değil mi ?

  Gezi olayları döneminde Ekonomimiz böyleydi.

  Neden hükümeti devirmek istediniz ?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!