Eren Erdem’e CHP’de bir görev daha

CHP’de 28 Mayıs seçimleri sonrası Merkez Yürütme Kurulu değişikliğiyle genel başkan yardımcılığına getirilen Eren Erdem’e yeni bir görev daha verildi. Erdem, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun iletişim koordinatörlüğü görevini de üstlenecek.

featured

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun uzun süredir iletişim koordinatörlüğünü yürüten Ömer Topsakal’ın izne çıktığı gündeme gelmişti.

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, 1 Ağustos günü CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun çıkacağı televizyon programlarını organize eden Ömer Topsakal’ın parti genel merkezine gitmediğini duyurmuştu. Ardından Topsakal’ın uzun süreli ‘yıllık izne’ çıkarıldığı öğrenildi. Öte yandan geçtiğimiz günlerde görevine son verildikten sonra tekrar işe başlayan sosyal medya yöneticisi Sinan Acıoğlu’nun da yeniden istifa ettirildiği ortaya çıkmıştı.

Ömer Topsakal, görevi boyunca Kılıçdaroğlu’na en yakın isimlerden biri olurken, medyayla ilişkileri düzenleyen isim olarak biliniyordu. Diken’in aktardığı bilgilere göre, Topsakal’ın görevinin başında bulunmadığı sürede sorumluluk alanındaki işleri CHP’nin medya, planlama ve sosyal medya politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısı Eren Erdem üstelenecek.

Eren Erdem, seçimlerin ardından yapılan MYK değişikliğiyle önce sosyal medyadan, ardından da medya ve planlamadan sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine getirilmişti. Haziranda Kılıçdaroğlu, tüm danışmanlarıyla yollarını ayırmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun basın danışmanlığı görevine Ankara milletvekili Okan Konuralp’in getirileceği konuşulmuştu. Fakat Kılıçdaroğlu bu görevi, danışmanlar yerine Erdem’e vermişti.

Eren Erdem’e CHP’de bir görev daha

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Merak ediyoru kutu kolayimi koordinatörlük yapacak

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!