Kılıçdaroğlu’ndan ‘Kuytulcular’ çıkışı: Onlara söz veriyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Furkan Vakfı'nı seversiniz sevmezsiniz yürüyüş yapmak istiyorlar. Orantısız güç kullanıldı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez başörtülü kadınlar bu kadar ağır bir zulümle karşı karşıya kaldılar. Buradan onlara da söz veriyorum. İktidarımızda göreceksiniz herkesin düşüncesine, inancına, kimliğine, yaşam tarzına saygı göstereceğiz." dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da Furkan Vakfı üyelerine polis tarafından yapılan müdahaleyi eleştirdi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu “Furkan Vakfı’nı seversiniz sevmezsiniz yürüyüş yapmak istiyorlar. Orantısız güç kullanıldı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez başörtülü kadınlar bu kadar ağır bir zulümle karşı karşıya kaldılar. Buradan onlara da söz veriyorum. İktidarımızda göreceksiniz herkesin düşüncesine, inancına, kimliğine, yaşam tarzına saygı göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.


Kılıçdaroğlu’ndan öne çıkan satırlar şöyle:

Barışa, huzura, beraber yaşamaya, kucaklaşmaya yani Nevruz’un gereğini yapmaya ihtiyacımız var. Bunu yapacağız. Bütün vatandaşlarıma söz veriyorum. Bütün vatandaşların bu ülkede huzur içinde yaşamaları için çaba göstermek benim boynumun borcudur. Millet İttifakı ile birlikte yapacağız.

Orman köylüleri aramızda. Toplumun ekonomik en zayıf halkalarından birisi orman köylüleri. Onların desteklenmesi, gerekli desteklerin verilmesi, işçi olarak kabul edilmesi, OGM tarafından sigortalanması bizim hedeflerimizden birisidir. Bunu yapacağız. Buradan söz veriyorum.

27 Temmuz-12 Ağustos 2021 tarihleri arasında Avrupa Yangın Bilgi Servisi’nin yayınına göre 240 bin, OGM göre 187 bin futbol sahası büyüklüğünde ormanımız maalesef yandı. İnşallah benzer olaylarla bir daha karşılaşmayız. Aksi halde eğer orman yangınını söndürmeyi beceremiyorsanız sizin vicdanınızın sızlaması lazım.

BOĞAZİÇİLİ ÖĞRENCİLERİN TALEPLERİ

Türkiye’deki tabloyu görünce söylediklerimin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenciler atanan rektörü protesto etmişlerdi. Onların yargılamaları vardı. Haksız, hukuksuz şekilde avukatlar, öğrenciler çıkarıldı. Hakim terk etti… Tam bir garabet yaşandı. Başarılı öğrencilerin yurt dışına gitmesi lazım. Onların yurt dışı yasakları da hala devam ediyor. Buradan Boğaziçi Üniversitesi’nin bütün yönetimine seslenmek isterim. İktidara da seslenmek isterim. Tepeden inme hukuksuz şekilde üniversitedeki demokratik atmosferi yok ediyorsanız ve öğretim üyeleri ‘Biz bu yönetimi istemiyoruz’ diye aylardır haklarını arıyorsa bütün yeni açtıkları fakülteleri, programları iktidara geldiğimizde tamamını kapatacağız. Boğaziçi Üniversitesi gerçek anlamda Boğaziçi Üniversitesi olacak. Atamayla, torpille gelenlerin görevlerine son vereceğiz. Eski yerlerinize tıpış tıpış gideceksiniz.

‘AMİRALLER’ AÇIKLAMASI

Emekli amiraller yargılandı. Montrö’nün önemini vurgulayan amiraller yargılanıyordu. Onlar dik ve onurlu görev yaptılar. Emekliliklerinde de aynı duruşu sergiliyorlar. Yıllardır içerde olan askeri öğrenciler var. Az kaldı merak etmeyin. Osman Kavala, Demirtaş var. Bugün AK Parti’den de ‘AİHM kararlarına uymalıyız’ diye sesler gelmeye başladı. Eğer bu sesler daha da güçlenirse son derece mutlu oluruz.

KUYTULCULARA: SÖZ VERİYORUM

Gösteri yapmak, hak aramak her demokraside olması gereken temel kurallardan birisidir. Anayasa 34 ‘Herkes önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir’ diyor.

Furkan Vakfı’nı seversiniz sevmezsiniz yürüyüş yapmak istiyorlar. Orantısız güç kullanıldı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez başörtülü kadınlar bu kadar ağır bir zulümle karşı karşıya kaldılar. Buradan onlara da söz veriyorum. İktidarımızda göreceksiniz herkesin düşüncesine, inancına, kimliğine, yaşam tarzına saygı göstereceğiz.

SOYLU’YA YANIT

Geçen hafta çöküşten söz etmiştim. Finansal, ticari, sosyal, kültürel ve politik çöküşten söz etmiştim. Türkiye’nin içinde bulunduğu koşulların hiç de iyi olmadığını bir şekliyle açıklamaya çalışmıştım. Orada ‘uyuşturucu baronlarından kimse hapiste yok’ demiştim. Hemen İçişleri açıklama yapmış. ‘Bunu söylemek polislerin emeğini görmezlikten gelmektedir’ diye açıklama yapıp beni kınadılar. Ya benim dediğimi anlamıyor yukarıdaki zat. Uyuşturucu baronlarını yakalayan polis, savcılığa teslim eden polis, yargılayan, tutuklayan, hapse atan hakim, serbest bırakan hakim. Sen niye alınıyorsun? Polis kardeşlerim beni de çok iyi bilirler, Soylu’yu da çok iyi bilirler.

POLİSLERLE İLGİLİ YENİ YÖNETMELİK

Baronların en önemli özellikleri siyasetçileri satın almalıdır. Bunun üzerinde durdum. Halkın iktidarında polisin elini, kolunu asla tutmayacağız. Nerede uyuşturucu ticareti varsa yakalayın her birinizin alnından öpeceğiz diyeceğiz. Baronlar için af çıkarıyorlar. İnsan ticareti yapanlar için paraları Türkiye’ye getirin diyorlar.

Polis üzerinden güya bizi eleştirecekler. Bir yönetmelikleri çıktı polisler son derece rahatsızlar. Sürekli yer değiştirecekler. Eşi, çoluk çocuğu ne olacak? Her gittiği yerde yeni okul yeni öğretmen… Güzel bir atasözü göndermiş polis kardeşlerim. ‘Üç taşınma bir yangına bedeldir’ diyorlar. Bunu düzelteceğiz.

EKONOMİDEKİ TABLO

İktidar Türkiye’ye huzur getirmedi. Türkiye’nin kaynaklarını tefecilere tahsis etti. O kadar büyük faiz ödüyoruz ki. ‘Biz faizi indireceğiz’ dedi. Faizi indirdi ama öbür taraftan vatandaşın sırtına daha ağır faiz bindirdi. Hiçbir banka faiz indirmedi.

En son 17 Mart’ta 2 milyar dolar borçlandılar. Para yok. Dolar bazında yüzde 8.62 faizle borçlandık. Kime vereceğiz bu faizi? Bir avuç tefeciye vereceğiz. 84 milyon verecek. Niye bizde çok yüksek faiz? Çünkü yönetimin uluslararası itibarı sıfır. Türkiye’de ekonominin geleceğini görmüyorlar. Yüksek faiz istiyorlar.

10 Temmuz 2018’den bu yana 68 milyar 249 milyon dolar faiz ödemişiz. Yabancılara ödedikleri faiz. 84 milyon kişiyi bir avuç kişiye mahkum ettiler. Bunlar devleti yönetmiyorlar başka işin peşindeler. Türkiye’yi bir sömürü alanı haline getirdiler.

Londra’daki tefecilere fakirin, fukaranın sırtından hizmet ediyorsun. Hani sen faize karşıydın? Millete yalan söyleyerek oy devşirmeye çalışıyorlar. Millet artık gerçekle karşılaştı. Bunlar bir avuç ve saray şürekasına hizmet ediyorlar.

Artık para dilenmek için Körfez ülkelerine gidiyorlar. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde düne kadar hakaret ettiğiniz ülkelere yalvaran bir başka yönetim gördünüz mü?

BAKAN NEBATİ’YE TEPKİ

Öyle bir noktaya geldik ki. Bir de Hazine ve Maliye memuru var. Bunlara bakan deyince eski bakan sanıyorlar. Bunların iradeleri yok. O kadar zavallı duruma düşmüşler ki Fransa’da ‘Bir problem yaşadığınızda bize hemen ulaşırsınız. Hep beraber kavga ederiz bürokrasiyi alaşağı ederiz. Arkamızda Cumhurbaşkanı var rahat olun mevzuatı da değiştiririz’ diyor. Ne için? Koltuklarını korumak için. Bürokrasinin bu kadar aşağılandığı bir dönem görmedim.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Kuytulcular’ çıkışı: Onlara söz veriyorum

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 5 ay önce

  “Cumhuriyet’i yıkmak” düşüncesine de saygı göstereceğim diyor.

 2. 5 ay önce

  Chpnin genelde oy devşirmek için tarikatların tümüne söz vermiş bopun son ayağı bunlara oy yok iktidarda yok
  Temennimiz üçüncü bir ittifak
  Zafer partisi ve memleket partisinin ortak hareket etmesi tüm egolarını bir yana bırakarak ülkeyi bu kaostan çıkarmaları

  • 5 ay önce

   Yeter artık be! Bu kadar da ayağa düşürmeyin şu partiyi. Biriniz pkk’ya kefil olursunuz, diğeriniz yıkıcı, cumhuriyet düşmanı tarikatlara sahip çıkarsınız. Yazıklar olsun sizin peşinizden gidenlere!

   Cevapla
 3. 5 ay önce

  Kılıçdaroğlu orada tarikatlar savaşı olduğunun farkına varamamış. Cumhuriyeti savunanlara partinde bu kadar sahip çıkmadın.

 4. Senin AKP’ den farklarını söyle de bir duyalım…Türkiye’ nin ana muhalefetinin yönetimine bak…
  Veryansın’ da eleştirdiğimizde AKP li diyorsunuz, ne farkınız var kardeşim onu soruyoruz, bu nedenle de adam gibi oy verecek muhalefet arıyoruz..

 5. 5 ay önce

  Ataturke ve Turklere her zaman orantisizca hakaret edenleri bu kk da orantisizca korumus.

 6. yine avanak avnice bir açıklama yapmış, cumhuriyet düşmanı.

 7. 5 ay önce

  Adalet havarisi kesilen Kıl ıçdaroğlu… Araya Amiralleri ve askeri öğrencileri de katarak “Osman KAVALA ve DEMİRTAŞ SALATASI” yapıyor… Yerseniz yeyin… Yemezseniz, gargara yapıp çıkarın…

 8. 5 ay önce

  Bu arkadaş çok sıktı artık

 9. 5 ay önce

  Selam cakmadığın bi bunlar kalmıştı!

 10. 5 ay önce

  İşte bukadar dönekler, daha bir ay önce süleymancı biri intihar etti diye tüm cemaatlar kapatılsın yasaklansın diyenler. bugun oy için destek veriyorlar

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!