Kılıçdaroğlu’ndan partiye ‘susun’ talimatı

Son dönemde Cumhurbaşkanı adaylığı üzerinde gelişen tartışmalar 6’lı masada gerilim artırıcı gelişmelere yol açında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti içi genelge yayınladığı öğrenildi.

featured

HaberTürk’ten Muharrem Sarıkaya’nın aktardığına göre, Kemal Kılıçdaroğlu, grup başkanvekilleri, genel başkan yardımcıları ile milletvekillerine, “6’lı masayı ilgilendiren konularda demeç vermeyin” talimatı yolladı.

Sarıkaya yazısında talimata ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

“Kılıçdaroğlu’nun talimatına milletvekili Gürsel Tekin’in HDP çıkışının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun Hürriyet’te Hande Fırat’a verdiği demeç yol açtı.

“Bize adaylık dayatılıyor, o zaman masaya ne gerek var” yönünde İYİ Parti yönetimi ile masada bulunan diğer iki partide bulunan tepki, son dönemde yüksek sesle de dile getirilmeye başlanmıştı.

Kuşoğlu’nun, “Eğer Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarmak masanın dağılması anlamına gelir” sözü İYİ Parti ve Gelecek Partisi yönetim kadrolarından “Bu tutum hoş değil, o zaman Masa’ya ne gerek var” tepkisinin yükselmesine yol açtı.

Kılıçdaroğlu’nun da demeçten hoşlanmadığı ve bizzat devreye girerek bu tür açıklamaların tekrar edilmemesi gerektiğini yakın kurmaylarına bizzat ilettiği belirtildi.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, milletvekili Tuncay Özkan, Kılıçdaroğlu’nun bu tutumunu daha kalıcı hale getirmek için talimatını genelgeye dönüştürdüğünü ve Grup başkanvekilleri, Genel Başkan yardımcıları, milletvekilleri ve il başkanlarına, bu konularda demeç vermemeleri talimatını yolladığını söyledi.

Özkan dünkü sohbetimizde, ‘Genel Başkanımız 6’lı masayı ilgilendiren konularda arkadaşlarımızın demeç vermesini doğru bulmuyor; bu tutumlardan uzaklaşmalarını istedi’ dedi.”

Kılıçdaroğlu’ndan partiye ‘susun’ talimatı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!