Kılıçdaroğlu’ndan kendisine ‘şerefsiz’ diyen Soylu’ya dava

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi için “şerefsiz” diyen İçişleri Bakanı Soylu hakkında 200 bin TL’lik dava açtı.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine yönelik söylediği “şerefsiz” sözü nedeniyle Soylu’ya 200 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“TBMM Plan ve Bütçe Komisyon görüşmeleri sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından, ifade edilen ‘Şerefsiz’ hakaret sözü nedeniyle Soylu aleyhine 200.000₺’lik dava açtık. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı gereğince bu ahlaksızlığın hesabını soracağız!..”

NE OLMUŞTU?

Soylu, geçen günlerde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı konuşmada “Bir ülkede uyuşturucu yakalanmasının, uyuşturucuyla mücadelenin, bir ülkede uyuşturucu girmemesi için mücadelenin başarısızlık olarak ortaya konduğu herhalde bizim Meclisimizdeki bu zabıtlar olacaktır. Türkiye’de afyonu ben üretmedim. Afyonu bu sıranın bağlı olduğu ABD üretti. Biz hiç Amerikancı olmadık. Türkiye öyle bir mücadele yaptı ki, eroinin rotasını Akdeniz rotasına çevirttirdi. Biz milletimizi uyuşturucudan korumak için elimizden gelen her şeyi ortaya koymak, bütün kurumları bu konuda sevk etmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Diyeceksiniz ki ‘Türkiye cari açığını kapatmak için uyuşturucu ticareti yapacak.’ Bu salonda kimin aklına böyle bir şey geliyor. Kara para aklayan da şerefsizdir, uyuşturucu ticareti yapan da şerefsizdir, ispat etmeyen Kılıçdaroğlu da şerefsizdir. Kılıçdaroğlu şerefsizdir.” ifadelerini kullanmıştı. 

 

Kılıçdaroğlu’ndan kendisine ‘şerefsiz’ diyen Soylu’ya dava

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!