Kılıçdaroğlu’ndan SPK önünde ‘Borsa’ çıkışı: Başkan istifa etsin!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, depreme rağmen Borsa'daki işlemleri durdurmayan ve küçük yatırımcıların zarara uğramasına neden olan SPK önünde başkanı istifaya çağırdı.

featured

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, SPK’ya giderek, Kurul Başkanı İbrahim Ömer Gönül ile görüşme talep etti. Kılıçdaroğlu’na CHP grup başkan vekilleri Özgür Özel ile Engin Altay, genel başkan yardımcıları Muharrem Erkek ile Ahmet Akın eşlik etti. SPK önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Deprem bölgesine gitmeden önce Sermaye Piyasası Kurulu’na gideceğimi ve küçük tasarruf sahiplerinin nasıl zarar ettiğini ayrıntıları ile sayın başkandan öğreneceğimi ifade etmiştim. Bugün sabahleyin buradayım. Önce ‘Sayın başkan görüşecek’ diye aldılar fakat daha sonra sayın başkan görüşmekten imtina etti. Anladığım kadarı ile saraydan izin alamadı” dedi.

‘ASLA KABUL ETMİYORUM’

Kılıçdaroğlu, Türkiye’de hiç kimsenin soyulmasına asla izin vermek gibi bir gelenekleri olmadığını söyleyip, “Hele hele daha molozlar temizlenmeden, enkaz altında insanlar yatarken, deprem bölgesinde yatan küçük tasarruf sahiplerinin soyulmasına asla izin veremem. Rakam olarak da deprem bölgesinde yaşayan yaklaşık 380 bin tasarruf sahibi açık ve net ifade ediyorum; soyulmuştur. Deprem sırasında bir insanın bir kurum şemsiyesi altında soyulmasına herkesin itiraz etmesi gerekir. Bu ülkede hiç kimse sahipsiz değildir. Cumhuriyet kurulurken şu söylenmiştir; cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Deprem bölgesinde insanlar ‘Bir canı daha nasıl kurtarırım’ diye mücadele ederken, insanlar ‘Nasıl geçiniriz’ diye çadır beklerken, 380 bin küçük tasarruf sahibinin deprem anında soyulmasını asla kabul etmiyorum” diye konuştu.

‘SOYGUNA İZİN VERMEYECEĞİZ’

SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül’ü istifaya çağıran Kılıçdaroğlu, “Açıkça ifade ediyorum; başkan istifa etsin. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ne gerekiyorsa yapsın. Onlar da istifa etsinler. Zarar eden ve soyulan depremzedelere paralarının tamamının iade edilmesi lazım. Arkadaşlarımızla birlikte burada olmamızın nedeni bu, soyguna izin vermeyeceğiz. Yeter artık. Bu ülkede herkes soyulacak mı? Soyulduğu zaman biz sessiz mi kalacağız? Seyirci kalmayacağız, burada bulunmamın temel nedeni bu” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan SPK önünde ‘Borsa’ çıkışı: Başkan istifa etsin!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. Siyaset kurumu, iş yapmak üzerine kurulmamıştır. Siyaset; kendiliğinden oluşan durumu, laf ile kendi faydana çevirme sanatıdır. Endeks dipte iken Kılıçdaroğlu konuşur, endeks tepede iken Nebati konuşur, bu karagöz hacivat oyunu sürer gider. Yalnız endeksin bundan haberi yok o ayrı konu.

  2. bunlarda utanma vicdan yok. haziranda seçimde akp yi iktidardan indireceğiz inşallah.

  3. bakalım ne zaman chp nın kapısının onunde bulacak kendını.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!