Kılıçdaroğlu’ndan tartışmalı atamaya yeni açıklama

CHP kurmaylarının geçmişte yolsuzlukla suçladığı Can Akın Çağlar’ın İBB genel sekreterliğine atanmasıyla ilgili Kılıçdaroğlu, ‘Yönetici kadrosuna müdahaleyi doğru bulmuyorum’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreterliği’ne eski Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar’ın atanması tartışma yaratmıştı. Geçmişte bizzat CHP kurmayları tarafından “yolsuzluk”la suçlanan ve “Cumhuriyet tarihinin en büyük batık kredisine” imza atmakla suçlanan Çağlar’ın atanmasına yönelik eleştirilere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi.

Önceki gün eleştiriler için “Bırakınız bunları” diyen Kılıçdaroğlu bu kez, “Yönetici kadrosuna müdahaleyi doğru bulmuyorum. Genel Sekreter üzerinden yapılan tartışmaları doğru bulmuyorum; biz Ekrem Beyin geliştirdiği projelere bakmalıyız” dedi.

YouTube üzerinden yayınlanan “Bir Ülke Bir Kent” programına katılan Kılıçdaroğlu, “Ekrem Beyi eleştirenler şuna baksın. Onların 20 yıldır yapamadığını Ekrem Bey 1 yılda yaptı. Ana kararlar Ekrem Bey ve kadrosunda. Genel Sekreter üzerinden yapılan tartışmaları doğru bulmuyorum. Biz Ekrem Bey’in geliştirdiği projelere bakmalıyız. Belediyede siyaset yapacak bir kişi var, o da belediye başkanıdır. Onun dışındakilerin liyakatli ve teknik kişilerden oluşması gerekiyor. Belediye başkanı bir hedef verecek, diğer kadrolar da bunu en iyi nasıl gerçekleştireceğini konuşacaklar” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan tartışmalı atamaya yeni açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  İmamoğlu hiçbirşey yapmadı Kılıçdaroğlu atıp tutmayın yaptığı tek şey şov ve bir o kadar beceriksiz ve çapsız… Kadir Topbaş’ın zamanından bu yana F tipi kadroları korumak kollamak asli görevi ..siz devri sabık yaratmayacağız derken kendiniz sanık oldunuz ..bu kadar basiretsizlik ancak gönüllü olabilir…chp yi rezil kepaze ettiniz …utanın ..siz akpnin muhalefet etmeme partisi oldunuz…

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  ne projesi Allahini seversen, geldi geleli lak lak şak şak başka birşey yok

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Bugün TELE 1’e elinde ekmekle Eren Erdem çıkmış, beklerdik ki “kul hakkı yedirtmem” goygoycusu Aykut Erdoğdu çıksın.
  Merdan Yanardağ, Can Ataklı, kanalınızdan fısssssssss sesi gelmeye başladı! İktidarı muhalefeti hepsi proje ve bopçu anlaşılan.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Doğruyu soylesene bizi takmıyor adam yerine koymuyor ben ne yapabilirim

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!