‘Kılıçdaroğlu’nu Suriye’ye göndereceğiz’ demişti… O yabancı uyruklu hakkında karar

Gaziantep Valiliği, sosyal medya hesabı üzerinden provokatif paylaşımlarda bulunan yabancı uyruklu avukatın sınır dışı edildiğini açıkladı.

featured

Valilik, sosyal medya paylaşımlarında İl Göç İdaresi görevlileri için ‘kuduz köpek’ benzetmesi yapan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili “Kemal Kılıçdaroğlu’nu Suriye’ye göndereceğiz” ifadelerini kullanan söz konusu avukatın yabancı uyruklu S.A. isimli kişi olduğunu ve sınır dışı edildiğini duyurdu.

Konu ile ilgili Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, “Sosyal medya hesabı üzerinden provokatif paylaşımlarda bulunduğu tespit edilen S.A. isimli yabancı uyruklu avukatın Karkamış Kara Hudut Kapısı kanalıyla ülkemizden çıkışı sağlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

S.A. isimli Suriyeli avukat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye denen coğrafyada yaşadığım için kendimi lanetli bir insan olarak görüyorum. Çünkü, hakkım kayıp, geleceğim çalınmış ve kimliğim parçalanmıştır bu ülkede. Biz Suriyeliler olarak hayata tutunmak için adeta taşı kazıyoruz. Sonra bir hükümet kararı çıkıyor ve seninle savaşılıyor ve ardı arkası kesilmeyen baskılar uygulanıyor. Türk halkı seni aşağılıyor” ifadelerini kullanmıştı.

‘Kılıçdaroğlu’nu Suriye’ye göndereceğiz’ demişti… O yabancı uyruklu hakkında karar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 1 ay önce

  Turkiye cografyasini begenmiyorsan seni suriye cografyasina alalim hadi bakalim kolay gelsin

 2. 1 ay önce

  Kapıdan kov, bacadan girer bunlar. Salt nankörlük, nefret, kendi sorunları için başkalarını suçlama, en küçük fırsatta arkandan vurma….

  Eskiden Suriyeliler, Türk halkına saygı duyardı. İyilikten maraz doğarmış.

 3. 1 ay önce

  Ben olsam bunu Esedin yanına gonderirdim.Askerlikten kaçtığı için bi taraflarını keserlerdi.Bide bu gider yine girer ülkeye..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!