Kılıçdaroğlu’nun ‘başörtüsü’ çıkışına karşı AKP Sözcüsünden ‘çarşamba’ çağrısı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, dün başörtüsünü yasal güvence altına alacaklarını ve TBMM'ye yasa maddesi sunacaklarını duyurmuştu. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamaya işaret etti.

featured

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışına karşı sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Çelik şu ifadeleri kullandı:

“Hak ve özgürlükler mücadelesinin öncü siyasi hareketi biziz. Mücadele ettik, bedel ödedik, geri adım atmadık. Çarşamba günü Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın yapacağı grup konuşması bu tarihi mücadelenin yeni bir aşaması olacaktır.

Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın açıklamaları, hak ve özgürlükler mücadelemizin tarihine atılmış çok güçlü bir imza olacaktır.”

CHP’DEN YANIT

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’tan Ömer Çelik’e yanıt geldi.

Öztrak Twitter hesabından paylaşımında, “Sn. Ömer Çelik, 20 yılın sonunda hak ve özgürlükler konusunda AK Parti’nin ülkemizi getirdiği nokta milletin malumudur. Bu dakikadan sonra, metal yorgunu kadrolarınızın millet için atabileceği tek hayırlı adım, çarşamba randevunuzda “hemen seçim” kararı almanızdır.” ifadesini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

Kılıçdaroğlu, dün başörtüsünü yasal güvence altına alacaklarını ve TBMM’ye yasa maddesi sunacaklarını duyurmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun ‘başörtüsü’ çıkışına karşı AKP Sözcüsünden ‘çarşamba’ çağrısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Yani ne diyor? Onların yapamadıklarını biz yapacağız. Türban yetmez çarşafa da güvence isteriz, potura da, şalvara, sarığa, bele kadar sakala da, burkaya da, fese, kavuğa da…
  Yaparsınız siz. Sistem böyle işler; cumhuriyeti, cumhuriyeti kuran partiye yıktırırlar.
  Eee ne diyorsunuz bu işlere uyurgezer Atatürkçü kardeşler? Her şeye rağmen YCHP’ye devam mı?

  • 2 ay önce

   bravo chp gn bsk nına ulkenın tek sorunu olan basortusu sorununa el atmıs. helal olsun sana !!!!!!. laık devletın kurucusu partının basında oldugun ıcın akplıler ve tarıkatlar senın ıcın gece gunduz sukredıyorlardır.

   Cevapla
 2. 2 ay önce

  CHP den AKP ye gollük bir pas daha geldi..Seçime kadar bu asistler devam eder ve başkanlık altın tepsi ile yine Cumhur a sunulur..Çünkü bunlar aynı gemideler.Reisin söylediği beraber yürüdük biz bu yollarda şarkısı Kılıçdaroğlu için..

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!